Süt Kutusundan Minyatür Yatak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kız çocuklarının severek oynadığı oyuncak bebeklere evde minyatür yiyecek ve eşya yapmak son dönemlerde oldukça popüler. Siz de bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız süt kutusundan minyatür yatak yapımı hoşunuza gidebilir. Evde bulunan atık malzemeleri kullanarak minyatür yatak yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Süt Kutusundan Minyatür Yatak Yapımı

Evde minyatür yatak yapmanın en kolay yolu karton kutu kullanmaktır. Ayakkabı kutusu ya da buna benzer karton kutular ile çok güzel minyatür yataklar yapılmaktadır. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada yatak yapmak için süt kutusu kullanılmış. Siz de evde Chelsea bebek için yatak yapmak isterseniz süt kutusu kullanabilirsiniz. Evde eski bir çorap varsa bunu da yatağa kaplama yapmak için kullanabilirsiniz.

Süt Kutusundan Minyatür Yatak
Süt Kutusundan Minyatür Yatak

Gerekli Malzemeler

  • Süt kutusu
  • Çorap
  • Karton
  • Kalem
  • Makas
  • Silikon tabancası

Süt Kutusundan Minyatür Yatak Nasıl Yapılır?

Süt kutusunun içini yıkayıp temizledikten sonra minyatür yatak yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak yatağın baş ve ayak kısmını yapmakla işe başlayın. Bunun için süt kutusunu kartonun üzerine koyarak baş ve ayak için keseceğiniz parçanın boyutunu belirleyip kalem ile çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin. Bu şekilde 2 tane karton parça hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Sonrasında yatak başını çorabın içine geçirin. Ardından süt kutusunu da çorabın içine alın. Son olarak diğer kartonu da çorabın içine dikkatli bir şekilde yerleştirin.
  • Kalan açıklığı silikon tabancası yardımı ile kapayarak minyatür yatak yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde küçük bebekler için güzel yataklar yapabilirsiniz. İsterseniz baş ve ayak için olan kartonları ve süt kutusunu kumaş ile kaplayıp bunları silikon ile yapıştırarak da yatak yapabilirsiniz. Evde bu eğlenceli geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda süt kutusundan kolay minyatür yatak yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde kolay minyatür yastık yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie evi için dekoratif yastık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Süt Kutusundan Minyatür Yatak Yapımı Resimli Anlatım
Süt Kutusundan Minyatür Yatak Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial