Süt Burger Kabından Squishy Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Süt burger kabından squishy yapımı küçük çocuğu olanların dikkatini çekecek güzel bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Son yıllarda çocukların en sevdiği oyuncaklar arasında bulunan squishy, yumuşak yapısı ve canlı renkleri ile dikkat çekmektedir. Yiyecek ya da farklı hayvan figürleri olan bu oyuncaklardan isterseniz evde kendiniz de yapabilirsiniz. Ev yapımı squishy dışarıdaki ile aynı olmasa da çocuğunuzun hoşuna gidebilir. Bu yazımızda sizlerle evde hamburger şeklinde squishy yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz.

Süt Burger Kabından Squishy Yapımı

Evde squishy yapımı konusunda farklı kendin yap çalışmaları bulunmaktadır. Bu oyuncaklar yumuşak bir yapıda olmasının yanı sıra üzerine bastırılınca içe doğru çöküp sonrasında yavaş yavaş eski haline gelmektedir. Evde böyle bir oyuncak yapmak istediğinizde kullanabileceğiniz en ideal malzeme sünger olmaktadır. Süngere istediğiniz gibi şekil verdikten sonra bunun üzerini uygun şekilde kaplayarak veya boyayarak çok güzel bir squishy yapabilirsiniz. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane süt burger kabı
  • Sünger
  • Kalem
  • Makas
  • Koli bandı

Bunların yanı sıra süngere yuvarlak çizmek için süt burger kabının boyutuna uygun bir yuvarlak nesne de gerekmektedir.

Süt Burger Kabından Squishy Nasıl Yapılır?

Süt burger kabını güzelce temizledikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek kolay bir şekilde squishy yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında düz süngerlerden kullanmalısınız. Eğer kullanacağınız süngerde yeşil sert tabaka bulunuyorsa bunu çıkarmayı unutmayın.

  • Yuvarlak nesneyi süngerin üzerine yerleştirin ve kalem ile etrafından geçerek çizin.
  • Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin.
  • Yuvarlak bir şekilde kestiğiniz süngeri süt burger kabının içine yerleştirerek kabın açık kısımlarını birleştirerek kapatın.
  • Son olarak içine sünger koyduğunuz süt burger kabını koli bandı ile kenarlarda hiç açık yer kalmayacak şekilde sararak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

İsterseniz kabı koli bandı ile kaplamadan önce bir kağıdı yuvarlak olarak kesip üzerine desen yaparak daha şık bir squishy tasarlayabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde çocuğunuza evde çok güzel oyuncaklar yapabilirsiniz. Çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu çalışmayı denemek isteyenlere kolaylık olması için aşağıda süt burger kabı ile squishy yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu uygulamayı yaparken zorlandığınız bir yer olursa daha önce paylaştığımız süt burger kabından squishy nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Squishy Yapımı Resimli Anlatım
Squishy Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial