Şurup Şişesinden 2 Kolay Geri Dönüşüm
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle şurup şişesinden neler yapılır? sorusuna cevap olabilecek 2 kolay geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Evde boş şurup şişesi varsa bunu değerlendirmek için size bahsedeceğimiz örnek çalışmalardan istediğinizi yapabilirsiniz. Uygulamaların yapımı için gerekli olan malzemeler ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Şurup Şişesinden 2 Kolay Geri Dönüşüm

Evde şurup şişesi ile küçük bir vazo ya da güzel bir tuzluk yapabilirsiniz. Şurup şişesinin üzerine boya, boncuk, pul, desenli bant gibi malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Şişenin tamamını süslemek isterseniz kumaş ile kaplama yapabilirsiniz. Bunun için özel olarak kumaş almak yerine küçülen, teki kaybolan ya da yırtılan çorapları kullanabilirsiniz.

Şurup Şişesinden Geri Dönüşüm
Şurup Şişesinden Geri Dönüşüm

Cam şişelere yapılan her türlü süsleme şurup şişelerine de uygulanabilir. Evde şurup şişesinden dekoratif ürün yapmak isterseniz aşağıda anlatacağımız çalışmalardan istediğinizi yapabilirsiniz.

Şurup Şişesinden Vazo Yapımı

Biten şurupların şişesini atmak yerine bunlarla küçük dekoratif bir vazo yapabilirsiniz. Şurup şişesi şekil olarak vazoya benzediği için sizin tek yapmanız gereken bunun üzerine süsleme yapmak. Küçük çocuğunuz varsa onun eski çorabını şurup şişesine kaplama yapmak için kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem şişeyi hem de çorabı değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Şurup Şişesinden Vazo
Şurup Şişesinden Vazo

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi şurup şişesinden vazo yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını öğrenmek için daha önce paylaştığımız şurup şişesinden vazo yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şurup Şişesinden Tuzluk Yapımı

Küçük şurup şişesi kullanarak evde güzel bir tuzluk da yapabilirsiniz. Şurup şişesinden tuzluk yapmak için tek ihtiyacınız olan şey desenli bant. Evde desenli bant yoksa kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Şurup şişesinin üzerine desenli bant ile 2 şerit halinde kaplama yaparak kısa sürede güzel bir tuzluğa sahip olabilirsiniz. Bu tuzluğa pikniğe giderken kullanabilirsiniz.

Şurup Şişesinden Tuzluk
Şurup Şişesinden Tuzluk

Siz de yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bir tuzluk yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız şurup şişesinden tuzluk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde şurup şişesi ile yapabileceğiniz 2 tane kolay geri dönüşüm çalışması paylaştık. Evde boş şurup şişesi varsa siz de hayal gücünüzü ve elinizdeki malzemeleri kullanarak güzel tasarımlara imza atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial