Şurup Şişesi ile Oyuncak Biberon Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şurup şişesi ile oyuncak biberon yapımı başlığı altında sizlerle evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Cam malzemeler geri dönüşüm uygulamalarında sıkça kullanılmaktadır. Soda ve çeşitli içeceklerin cam şişeleri ile başta vazo olmak üzere birçok güzel tasarım yapılmaktadır. Biz bugün sizlerle şurup şişesi ile oyuncak biberon yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Oyuncak biberon yapımı için gerekli olan malzemelerin listesi ve uygulamanın resimli anlatımı aşağıda verilmiştir.

Şurup Şişesi ile Oyuncak Biberon Yapımı

Küçük çocuğunuz varsa onun biten şuruplarının şişelerini atmak yerine bu şurup şişesinden biberon yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada şurup şişesi ve çocuk binisinin üst kısmı kullanılmış. Elinizde bikini yoksa üçgen kestiğiniz bir kumaş da kullanabilirsiniz. Üzerinde sevimli desenler bulunan kumaş ile kapladığınız biberon oyuncak olarak kullanılabileceği gibi çocuk odasında dekoratif süs işlevi de görebilir.

Gerekli Malzemeler

  •  Şurup şişesi
  •  Bir parça kumaş
  • Makas
  •  Yapıştırıcı
  •  Küçük meyveli yoğurt kabı
  •  Oynar göz
  •  Siyah ya da kırmızı kalem
  •  Süsleme yapmak için eva parçası
Şurup Şişesi ile Oyuncak Biberon Yapımı Malzemeler
Şurup Şişesi ile Oyuncak Biberon Yapımı Malzemeler

Şurup Şişesi ile Oyuncak Biberon Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise oyuncak biberon yapımına başlayabilirsiniz. İlk olarak şurup şişesini ve meyveli yoğurt kabını yıkayarak temizleyin.

Yoğurt kabının köşeli olan ağız kısmını makas ile keserek yuvarlak bir parça haline getirin.

Şurup Şişesi ile Oyuncak Biberon Yapımı-1
Şurup Şişesi ile Oyuncak Biberon Yapımı-1

Üçgen şeklindeki kumaşı şurup şişesinin üzerine yapıştırarak kaplama yapın.

Şurup Şişesi ile Oyuncak Biberon Yapımı-2
Şurup Şişesi ile Oyuncak Biberon Yapımı-2

Sonraki aşamada keserek yuvarlak şekil verdiğiniz yoğurt kabını şurup şişesiniz ağız kısmına yapıştırın.

Şurup Şişesi ile Oyuncak Biberon Yapımı-3
Şurup Şişesi ile Oyuncak Biberon Yapımı-3

Bu şekilde oyuncak biberonu yaptıktan sonra meyveli yoğurt kabının üzerine oynar gözleri yapıştırın. Elinizde oynar göz yoksa bunun yerine düğme ya da boncuk da kullanabilirsiniz. İsterseniz gözleri kalem ile çizebilirsiniz. Siyah ya da kırmızı kalem ile ağzı da çizin. Son olarak eva ile kalp ya da başka bir süsleme yaparak bunu da biberonun üzerine yapıştırın.

Şurup Şişesi ile Oyuncak Biberon Yapımı-4
Şurup Şişesi ile Oyuncak Biberon Yapımı-4

Yukarıda sizlerle şurup şişesi ile oyuncak biberon yapımı resimli anlatım paylaştık. Tüm adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda ortaya resimde gördüğünüz gibi sevimli bir oyuncak biberon çıkacak. Çocuğunuz küçük ise oynar göz ya da düğme ile yapacağınız gözleri çıkarıp yutabilir. Böyle bir riske girmemek için gözleri kalem ile çizmenizi tavsiye ediyoruz. Evde oyuncak yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız sünger ile oyuncak kek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial