Şurup Kaşığından Minyatür Tava Yapımı

Şurup Kaşığından Minyatür Tava Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde çocuğunuz için oyuncak tava yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Günümüzde evde bulunan malzemeler ile birçok minyatür eşya yapılmaktadır. Bu konuda size fikir vermek için şurup kaşığından  minyatür tava yapımı paylaşıyoruz. Elinizde bu tarz bir plastik kaşık varsa size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak güzel bir minyatür tava yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şurup Kaşığından Minyatür Tava Yapımı

Evde  minyatür tava yapmak için plastik kapak, tealight mum kabı gibi malzemeler kullanılabilir. Bu tür malzemelerin iç kısmını siyaha, dışını ise istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Sonrasında boyadığınız kapağa dondurma çubuğu, çöp şiş çubuğu ya da balon çubuğu ile sap yaparak minyatür tavaya dönüştürebilirsiniz. Bu konuda bir örnek çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız, pet şişe kapağından minyatür tava yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu yöntem size zor geliyorsa şurup kaşığı kullanabilirsiniz. Bu şekilde ayrıca sap yapmanıza gerek kalmadan tava yapabilirsiniz.

Şurup Kaşığından Minyatür Tava
Şurup Kaşığından Minyatür Tava

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane şurup kaşığı
  • Makas
  • Siyah ve kırmızı oje

İsterseniz tava yapımında kırmızı yerine başka bir renk oje de kullanabilirsiniz.

Şurup Kaşığından Minyatür Tava Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir minyatür tava yapabilirsiniz.

  • İlk olarak şurup kaşığının sapını yanlardan makas ile biraz keserek inceltin. Bu aşamada kenarlarda tırtıklı yerler kaldıysa bunları törpü ile düzeltebilirsiniz.
  • Bu şekilde tavayı hazırladıktan sonra bunun içini ve sapını siyah oje ile boyayın.
  • Tavanın dış kısmını ise istediğiniz renkte boyayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür tava yapımı tamamlanmış oluyor. Elinizde şurup kaşığı yoksa herhangi bir plastik kaşığın sapını keserek küçültüp minyatür tava yapabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde çocuğunuzun severek oynayacağı minyatür mutfak eşyası yapabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde kolay bir şekilde oyuncak tava yaparak çocuğunuzu mutlu edebilirsiniz. Evde bu kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda şurup kapağından minyatür tava yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde sevimli bir oyuncak tencere yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, şurup kapağından minyatür tencere yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şurup Kaşığından Minyatür Tava Yapımı Resimli Anlatım
Şurup Kaşığından Minyatür Tava Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial