Şurup Kaşığından Minyatür Tabak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle evde çocuğunuz için kolay oyuncak tabak yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çocuklar ev yapımı oyuncaklarla severek oynamaktadır. Kız çocuğunuz varsa size anlatacağımız yöntemi uygulayarak evde güzel bir minyatür tabak yapabilirsiniz. Hatta bu kolay çalışmayı evde çocuğunuzla birlikte yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse şurup kaşığından minyatür tabak yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şurup Kaşığından Minyatür Tabak Yapımı

Evde minyatür tabak yapımı için uygun şekil ve boyutta malzemeler kullanılmaktadır. Örneğin metal bir gazoz kapağını oje ile boyayarak tabak yapabilirsiniz. Orta boy içi çukur bir düğmeyi de boyayarak tabağa dönüştürebilirsiniz. Bir milkshake kabının alt kısmını makas ile kesip bunu istediğiniz renge boyayarak da oyuncak tabak yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız, minyatür tabak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bunların dışında şurup kaşığı ile de güzel bir tabak yapabilirsiniz. Size aşağıda anlatacağımız kolay yöntemi Barbie bebek için minyatür mutfak eşyası yapmak için de uygulayabilirsiniz.

Şurup Kaşığından Minyatür Tabak
Şurup Kaşığından Minyatür Tabak

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane şurup kaşığı
  • Makas
  • İstediğiniz renkte oje

Şurup Kaşığından Minyatür Tabak Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür tabak yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak şurup kaşığının sap kısmını makas ile dipten kesin.
  • Bu esnada kenarlarda çıkıntılar kaldıysa bunları törpü ile düzeltebilirsiniz.
  • Bu şekilde tabağı hazırladıktan sonra buna şık bir görünüm kazandırmak için oje ile boyayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak tabak yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntem sayesinde evde rengarenk tabaklar yapabilirsiniz. İsterseniz boyamak için oje yerine akrilik boya da kullanabilirsiniz. Tabağın daha şık görünmesi için isterseniz kenarlarına farklı bir oje ile şerit çizebilir ya da içine puantiyeler yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda şurup kaşığından minyatür tabak yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Tabak ile takım bir tava yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, şurup kaşığından minyatür tava yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şurup Kaşığından Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
Şurup Kaşığından Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial