Şurup Kapağından Minyatür Tencere Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle şurup kapağından minyatür tencere yapımı başlığı altında evde zorlanmadan yapacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Minyatür eşyalar sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Küçük kız çocuğunuz varsa onun oynaması için oyuncak tencere yapmak isterseniz bu kolay çalışmayı deneyebilirsiniz. Biraz el becerisi biraz da hayal gücü ile ortaya harika bir tasarım çıkarabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz minyatür tencere yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şurup Kapağından Minyatür Tencere Yapımı

Evde minyatür mutfak eşyası yapmak oldukça kolaydır. Tencere ve tava gibi eşyaları yapmak için kullanılacak en ideal malzemeler arasında plastik kapaklar bulunmaktadır. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada tencere yapımı için şurup şişesi kapağı kullanılmış. Sizde de böyle bir kapak varsa bunu istediğiniz renge boyayıp, kapak ve kulp taparak sevimli bir oyuncak tencere yapabilirsiniz. Böyle bir oyuncağı çocuğunuz çok sevecektir. Elinizde şurup kapağı yoksa içi derin olan başka bir kapak ile de uygulamayı yapabilirsiniz.

Şurup Kapağından Minyatür Tencere Yapımı
Şurup Kapağından Minyatür Tencere Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane şurup kapağı
  • Boyamak için istediğiniz renkte oje ya da akrilik boya
  • Kapak ve kulplar için istediğiniz renkte eva
  • Silikon tabancası
  • Kalem
  • Makas

Şurup Kapağından Minyatür Tencere Nasıl Yapılır?

Şurup kapağı ve diğer malzemeler hazır ise minyatür tencere yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak şurup kapağını istediğiniz herhangi bir renge boyayın. İsterseniz kapağı boyamak yerine kenarlarına desenli bant ile de süsleme yapabilirsiniz.
  • Bu şekilde tencereyi hazırladıktan sonra bunu evanın üzerine koyarak kalem ile daire çizin ve makas ile kesin.
  • Yaptığınız kapağın üzerine daire şeklinde minik eva yapıştırarak kapak yapımını tamamlayabilirsiniz.
  • Daha sonra eva ile kulpları yapın ve bunları tencerenin yan tarafına silikon tabancası yardımı ile yapıştırın. İsterseniz kulpları ahşap çubuk ile yapıp, oje ile renklendirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür tencere yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay uygulama sayesinde evde rengarenk tencereler yapabilirsiniz. Tencerenin üzerine küçük süslemeler yapıştırarak daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda şurup kapağı ile minyatür tencere yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme ile tencere yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için minyatür tencere yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şurup Kapağından Minyatür Tencere Yapımı Resimli Anlatım
Şurup Kapağından Minyatür Tencere Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial