Sürpriz Yumurtadan Civciv Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sürpriz yumurtadan civciv yapımı küçük çocukların zorlanmadan yapabileceği bir el işi çalışmasıdır. Okul öncesi etkinliklerde sürpriz yumurtaların içinde çıkan küçük plastik kaplar da sıkça kullanılmaktadır. Çocuğunuz sürpriz yumurta seviyorsa evde bunların kabından olabilir. Bu yumurta şeklindeki kapları atmak yerine çocuğunuzla birlikte sevimli bir civciv yaparak değerlendirebilirsiniz. Farklı renkte yumurta kapları kullanarak çeşit çeşit civciv yapabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse sürpriz yumurtadan civciv yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sürpriz Yumurtadan Civciv Yapımı

Evde sürpriz yumurtadan oyuncak yapmak oldukça kolaydır. Bu kapların üzerine kalem ile ağız ve gözler yaparak birçok değişik oyuncak yapabilirsiniz. Eva kullanarak bu yumurta kaplarından çilek ve ananas gibi meyveler yapabilirsiniz. Yumurta kaplarına oynar göz yapıştırarak yapacağınız oyuncakları daha sevimli bir hale getirebilirsiniz. Okul öncesi kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Evdeki sürpriz yumurta kaplarını farklı şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız, sürpriz yumurta kabından neler yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Malzemeler

  • Sürpriz yumurta kabı
  • Küçük oynar göz
  • Yapıştırıcı
  • Eva
  • Kalem
  • Makas

Sürpriz Yumurtadan Civciv Nasıl Yapılır?

Civcivin gagasını yapmak için isterseniz eva yerine fon kartonu ya da renkli kağıt da kullanabilirsiniz. Elinizde minik boncuklar varsa bunlar da gözleri yapmak için kullanılabilir. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Malzemeler hazır ise sevimli bir civciv yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Evanın üzerine kalem ile küçük bir üçgen çizin ve bunu makas ile keserek civcivin gagasını yapın.
  • İsterseniz oynar göz yerine eva ile civcivin gözünü yapabilir veya kalem ile çizebilirsiniz.
  • Gaga ve gözleri sürpriz yumurtanın üzerine yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra sürpriz yumurtadan civciv yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde yumurta kaplarını atmak yerine çocuğunuza oyuncak yapmak için kullanabilirsiniz. İsterseniz birkaç tane civciv yaparak bunları yumurta kartonuna koyarak çocuğunuzun odasında dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, sürpriz yumurtadan civciv yapımı hakkındaki görseli inceleyebilirsiniz.

Sürpriz Yumurtadan Civciv Yapımı-1
Sürpriz Yumurtadan Civciv Yapımı-1
Sürpriz Yumurtadan Civciv Yapımı-2
Sürpriz Yumurtadan Civciv Yapımı-2

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial