Sürpriz Yumurta Kabından Oyuncak Fincan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde çocuğunuz için oyuncak fincan yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Küçük çocukların yediği sürpriz yumurtaların plastik kapları farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu plastik kapları boyayarak veya üzerlerine süsleme yaparak güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Kız çocuğunuz varsa bu kaplarla onun için sevimli bir oyuncak fincan yapabilirsiniz. Evde sürpriz yumurta kabıyla oyuncak fincan yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabıyla Oyuncak Fincan Yapımı

Evde oyuncak fincan yapmak için uygun şekil ve boyuttaki meyveli yoğurt kabı ve puding kabı kullanılabilir. Büyük sürpriz yumurta kapları da fincan yapımı için uygun bir malzemedir. Elinizde bu tür malzemelerden varsa atmak yerine çocuğunuza oyuncak yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu plastik kapların üzerine oynar göz yapıştırıp bir de ağız yaparak sevimli bir oyuncak tasarlayabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız küçük plastik kaplarla oyuncak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Oyuncak Fincan
Oyuncak Fincan

Gerekli Malzemeler

  • Sürpriz yumurta kabı
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Fincanın sapını yapmak için eva
  • Fincan altlığı için düz ya da simli eva

Bunların dışında süsleme yapmak için desenli bant ya da eva

Sürpriz Yumurta Kabından Oyuncak Fincan Nasıl Yapılır?

Sürpriz yumurta kabı ve diğer malzemeler hazır ise oyuncak fincan yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Fincan yapımı için sürpriz yumurta kabının alt kısmı kullanılacağı için üst tarafını çıkarın.
  • Evadan uygun kalınlıkta bir şerit kesin ve bunun bir ucunu plastik kabın iç tarafına diğer ucunu da alt kısmına doğru yapıştırın.
  • Bu şekilde fincanı yaptıktan sonra ağız kısmına ve ortasına eva ya da desenli bant ile süsleme yapabilirsiniz.
  • Son olarak evanın üzerine daire, dikdörtgen ya da çiçek çizerek bunu makasla kesip fincan altlığı yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak fincan yapımı tamamlanmış oluyor. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda sürpriz yumurta kabından oyuncak fincan yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu yazımızda sizlerle evde oyuncak yapımı hakkında kolay bir örnek çalışma paylaştık. Siz de bu yöntemi uygulayarak çocuğunuz için oyuncak yaparak onu mutlu edebilirsiniz. Farklı bir malzeme ile oyuncak fincan yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız oyuncak fincan yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Oyuncak Fincan Yapımı Resimli Anlatım
Oyuncak Fincan Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial