Sürpriz Yumurta Kabından Oyuncak Yapımı

Sürpriz Yumurta Kabından Oyuncak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sürpriz yumurta kabından oyuncak yapımı çocuklar ve büyüdüğü halde içindeki çocuğu yaşatanlar için evde yapılabilecek kolay ve eğlenceli bir uygulamadır. Küçük çocukların hemen hemen hepsi sürpriz yumurta sevdiğinden çoğumuzun evinde bunların kaplarından bulunmaktadır. Rengarenk küçük kaplar bir işe yaramasa da atmaya kıyamayız. Hal böyle olunca bunları bir şekilde değerlendirmek gerektiğini düşünüyorsanız bugün sizlere önereceğimiz fikir çok işinize yarayabilir. Çocukların çikolatasını yiyerek ve içindeki oyuncak ile oynayarak eğlendiği bu sürpriz yumurtaların kabı da minyatür bir oyuncak veya sevimli bir dekor ürünü olarak değerlendirilebilir. Bol eğlence içeren ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan bir çalışma olacağı için bu projeye çocuğunuzu da dahil edebilirsiniz. Sürpriz yumurta kabından oyuncak yapma fikri ilginizi çekti ise bunu nasıl yapabileceğiniz hakkında biraz ipucu verelim.

Sürpriz Yumurta Kabından Nasıl Oyuncak Yapılır?

Yumurtaların içinden çıkan küçük plastik kaplar zaten kendinden renkli olduğu için dilerseniz bunları hiç boyamadan oldukları gibi kullanabilirsiniz. Bu durumda yapacağınız figüre göre oyuncak göz, renkli el işi kağıdı ya da keçe kumaş kullanabilirsiniz. Bu konudaki örnek çalışmalardan bazılarına şöyle bir göz atalım.

Bir çift oyuncak göz, el işi kağıdından minik bir gaga, ayak ve kanatlar keserek bunları kabın üzerine yapıştırdığınızda aşağıdaki gibi sevimli bir baykuş yapabilirsiniz.

Sürpriz Yumurtadan Baykuş
Sürpriz Yumurtadan Baykuş

Rengarenk yumurta kaplarının üzerine benekler yapıp, tepesine de küçük bir yaprak kondurarak çilek ve daha birçok meyve yapmanız mümkün.

Sürpriz Yumurtadan Çilek
Sürpriz Yumurtadan Çilek

Çocuklar için oyuncak yapımı konusunda hayal gücünüzün sınırlarını istediğiniz gibi zorlayabilirsiniz. El beceriniz çok gelişmemiş olsa bile aşağıdaki gibi sevimli fare ya da başka hayvan figürleri yapmak hiç de zor değil.

Sürpriz Yumurtadan Fare
Sürpriz Yumurtadan Fare

Aşağıdaki gibi sevimli hayvanlar yaparak bunları çocuğunuzun odasını dekore ederken kullanabilirsiniz.

Sürpriz Yumurtadan Hayvan Figürü
Sürpriz Yumurtadan Hayvan Figürü

2 anten ve istediğiniz malzemeden narin kanatlar yaparak birbirinden güzel kelebekler tasarlamanız mümkün.

Sürpriz Yumurtadan Kelebek
Sürpriz Yumurtadan Kelebek

Sürpriz yumurta kabını değerlendirmek için ne yapabilirim? diye düşünüyorsanız, aşağıdaki gibi yuvasında gagalarını açmış bekleyen kuş yavruları yapmayı deneyebilirsiniz.

Sürpriz Yumurtadan Kuş
Sürpriz Yumurtadan Kuş

Doğanın canlılığını ve neşesini evinize getirmek için küçük plastik kapları sevimli birer uğur böceğine dönüştürebilirsiniz.

Sürpriz Yumurtadan Uğur Böceği
Sürpriz Yumurtadan Uğur Böceği

Aşağıdaki örneğe benzer birçok değişik figürü çocuğunuzla birlikte tasarlayarak evde eğlenceli vakit geçirmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından Oyuncak Yapımı
Sürpriz Yumurta Kabından Oyuncak Yapımı

Evde minyatür oyuncak yapmak isteyenler yukarıda paylaştığımız örnek çalışmalardan ilham alarak birbirinden sevimli figürler yaparak keyifli vakit geçirebilirler.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial