Sürpriz Yumurta Kabından Minyon Yapımı

Sürpriz Yumurta Kabından Minyon Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sürpriz yumurta kabından minyon yapımı  eğlenceli bir geri dönüşüm uygulaması olarak çok hoşunuza gidebilir. Küçük çocuklar sürpriz yumurtayı sevdikleri için çoğumuzun evinde bu sarı renkli, küçük plastik kaplardan bulunabilir. Bu küçük kaplar sevimli görünümleri nedeni ile farklı kendin yap çalışmalarında kullanılmaktadır. Sürpriz yumurta kabından meyve ve civciv yapımı gibi kolay çalışmalardan örnekleri daha önceden sizlerle paylaştık. Elinizdeki kap sayısına göre yapabileceğiniz çeşitli uygulamalar bulunmaktadır. Bunları çocuğunuza oyuncak yaparak değerlendirmek isterseniz sürpriz yumurta kabı ile minyon yapımı için gerekli olan malzemelerin listesi ve uygulamanın yapılışı aşağıda verilmiştir.

Sürpriz Yumurta Kabından Minyon Yapımı

Evinizde dağınıklık yapan sürpriz yumurta kapları varsa bunları çocuğunuz için sevimli bir oyuncak yaparak değerlendirmeniz mümkün. Bu konuda kolay bir çalışmaya ihtiyaç duyarsanız size bahsedeceğimiz uygulamayı deneyebilirsiniz. Sevimli görünümleri nedeni ile küçük çocuklar minyonları severler. Minyon oyuncakların yanı sıra çocuk odasının dekorunda da minyon figürü kullanılmaktadır. Sizin çocuğunuzda minyonları seviyorsa ona sürpriz yumurta kabından sevimli bir minyon yapabilirsiniz. Biraz boya ve küçük birkaç dokunuşla kısa sürede minyon yapmanız mümkün. Evde yumurta kabından minyon yapmak sizin için de keyifli bir uğraş olabilir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane sürpriz yumurta kabı
  • Lacivert ve siyah renkte akrilik boya
  • İnce bir fırça
  • Oynar göz
  • Yapıştırıcı

Orijinal bir minyon yapmak için düz sarı renkli sürpriz yumurta kaplarından kullanmanız gerekmektedir.

Sürpriz Yumurta Kabından Minyon Nasıl Yapılır?

Kısa sürede sevimli bir minyon yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

  • İlk olarak sürpriz yumurta kabının alt tarafını lacivert renkte boyayın.
  • Sürdüğünüz boyanın kuruması için bir süre bekledikten sonra kabın üst tarafına da ince fırça ile gözlük çerçevesi şeklinde bir çizim yapın.
  • Bunun üzerine oynar gözleri yapıştırdıktan sonra siyah boya ile bir de ağız çizin.

Tüm bu aşamalardan sonra yumurta kabından minyon yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz bu sevimli minyona keçe ya da eva ile ayak da yapabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde evde çocuğunuz için sevimli minyon oyuncaklar yapabilirsiniz. Evde sürpriz yumurta kabı ile minyon oyuncak yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Tuvalet kağıdı rulosu kullanarak güzel bir minyon yapmak isterseniz önceden paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosu ile minyon yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından Minyon Yapımı-1
Sürpriz Yumurta Kabından Minyon Yapımı-1
Sürpriz Yumurta Kabından Minyon Yapımı-2
Sürpriz Yumurta Kabından Minyon Yapımı-2
Sürpriz Yumurta Kabından Minyon Yapımı-3
Sürpriz Yumurta Kabından Minyon Yapımı-3

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial