Sürpriz Yumurta Kabından Kapı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sürpriz yumurta kabından kapı süsü yapımı farklı bir kendin yap çalışması olarak ilginizi çekebilir. Evde farklı malzemeler kullanarak dekoratif ürün tasarlamak isterseniz bu çalışma tam size göre. Küçük çocukların yediği sürpriz yumurtaların içinden çıkan plastik kaplarla güzel bir kapı süsü yapabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse sürpriz yumurta kabından kapı süsü yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından Kapı Süsü Yapımı

Evde kapı süsü yapmak için genelde eva, keçe ve karton gibi malzemeler kullanılmaktadır. Size bahsedeceğimiz uygulamada ise sürpriz yumurtaların içinden çıkan sarı plastik parçalar kullanılmaktadır. Küçük çocuk olan evlerde genellikle sürpriz yumurta kapları bulunur. Siz de bu küçük kapların ortalıkta oluşturduğu dağınıklıktan şikayetçi iseniz bunları kapı süsü yaparak değerlendirebilirsiniz. Böyle sevimli bir kapı süsü çocuk odası için de güzel bir dekoratif süs olabilir. Bu kolay kendin yap çalışmasını çocuklarda rahatlıkla yapabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • 12 tane sürpriz yumurta kabı
  • Kapı süsünü asmak için ince bir kurdele ya da ip
Sürpriz Yumurta Kabından Kapı Süsü Yapımı-1
Sürpriz Yumurta Kabından Kapı Süsü Yapımı-1

Bunların dışında süsleme yapmak için boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar kullanabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Dışarıdan bakıldığında uygulamanın yapılışı zor gibi görünebilir. İşin püf noktasını bildiğiniz zaman uygulamanın ne kadar kolay olduğunu görebilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak sürpriz yumurta kaplarının kapaklarını açın.
  • Bunlardan 2 tanesini elinize alın ve birinin kapağını diğerine geçirin.
  • Sonrasında başka bir kap alarak bunun baş kısmını diğerine geçirin.
  • Tüm plastik kapları bu şekilde birbirine geçirdiğinizde elinizde uzun bir parça olacak.
  • Son olarak açıkta kalan uçları da iç içe geçirerek halka şekli oluşturun.

Tüm bu aşamalardan sonra sürpriz yumurta kabından kapı süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Buna ince bir kurdele veya ip geçirerek kapıya asabilirsiniz. Bu güzel tasarımı duvar süsü olarak da kullanabilirsiniz. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz yumurta kapılarının üzerine boncuk ya da parlak taşlar yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz bu sarı plastik kapların üzerine küçük hareketli gözler yapıştırıp, keçe ya da eva ile gaga yaparak bunlara civciv görünümü de verebilirsiniz. Böyle sevimli bir kapı süsü çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını evde yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, sürpriz yumurta kabından kapı süsü resimli anlatım paylaşıyorız. Deneyecek olanlara kolay gelsin. Evde mandal ile güzel bir kapı süsü tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız mandaldan kapı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından Kapı Süsü
Sürpriz Yumurta Kabından Kapı Süsü

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial