Sürpriz Yumurta Kabından Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Sürpriz Yumurta Kabından Kapı Süsü
Sosyal medyada paylaş

Sürpriz yumurta kabından kapı süsü nasıl yapılır diye merak edenler için bu yazımızda uygulamanın resimli anlatımını paylaşıyoruz. Kapı süsü çoğu evde kullanılan bir dekor ürünüdür. Kendi zevkinize uygun bir dekoratif süs kullanmak isterseniz evde kapı süsü yapmayı deneyebilirsiniz. Evdeki birçok artık malzeme kapı süsü yapımında kullanılabilir. Bugün sizlerle paylaşacağımız kolay kendin yap çalışması da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Küçük çocuğunuz varsa onun yediği sürpriz yumurtaların kaplarını biriktirerek bunlarla güzel bir kapı süsü yapabilirsiniz. Sürpriz yumurta kabından dekoratif kapı süsü yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Evde kapı süsü yapımı için farklı malzemeler kullanılabilir. Kartonun üzerine ip sarılarak, keçe ya da eva gibi malzemelerle yapılan çiçek ve kalp gibi figürler yapıştırılarak çok güzel kapı süsleri yapılmaktadır. Bugün bahsedeceğimiz uygulamayı tercih ederseniz sadece sürpriz yumurta kabı kullanarak dekoratif kapı süsü yapabilirsiniz. Plastik kapların hoş bir rengi olduğu için bunları boyamanıza gerek yoktur. Bu kapların kapağı açılarak iç içe geçirildikleri için yapıştırıcıya da gerek kalmamaktadır. Tek malzeme ile kapı süsü yapmak isterseniz bu uygulama tam size göre.

Gerekli Malzemeler

  • 12 tane sürpriz yumurta kabı
  • İstediğiniz renkte ince bir kurdele

Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz plastik kapların üzerini süslemek için boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.

Sürpriz Yumurta Kabından Kapı Süsü Yapımı

Sürpriz yumurta kapları hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak sürpriz yumurta kaplarının kapaklarını açın.
  • Bunlardan 2 tanesini elinize alın ve birinin kapağını diğerine geçirin.
  • Sonrasında başka bir kap alarak bunun baş kısmını diğerine geçirin.
  • Tüm plastik kapları bu şekilde birbirine geçirdiğinizde elinizde uzun bir parça olacak.
  • Son olarak açıkta kalan uçları da iç içe geçirerek halka şekli oluşturun.

Bu şekilde kapı süsünü yaptıktan sonra bunun üst tarafına ince bir kurdele geçirerek kapıya asabilirsiniz. Evde keçe ya da eva gibi artık malzemeler varsa bunları plastik kapların üzerine yapıştırarak daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde yayıntı yapan küçük plastik kapları da değerlendirmiş olursunuz. Kaplar sarı olduğu için bunlara gaga ve kanat yaparak çocuk odasının kapısı için sevimli bir süs yapabilirsiniz. Evde bu güzel geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlere ilham vermesi için aşağıda sürpriz yumurta kabından kapı süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız, tuvalet kağıdı rulosundan çiçekli kapı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından Kapı Süsü
Sürpriz Yumurta Kabından Kapı Süsü

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial