Sürpriz Yumurta Kabından Çilek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sürpriz yumurta kabından çilek yapımı isteyen herkesin rahatlıkla yapabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Çocuğunuz varsa evde kıyıda köşede boş sürpriz yumurta kabı bulunabilir. Bu küçük plastik kapların ortalıkta oluşturduğu yayıntıdan şikayetçi iseniz bunları güzel bir çalışma yaparak değerlendirebilirsiniz. Sarı ve daha birçok farklı renkte ve yumurta şeklinde olan bu kaplardan çocuğunuz için sevimli oyuncaklar yapabilir ya da bunları sevimli bir çileğe dönüştürebilirsiniz. Sürpriz yumurta kabından çilek yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından Çilek Yapımı

Evde süs çilek yapmak için farklı malzemeler kullanılabilir. Kullanılacak olan bu malzemeler sizin el becerilerinize göre farklılık gösterebilir. Örgü örmeyi seviyorsanız amigurumi çilek yapabilirsiniz. Keçe ya da eva tasarımı yapmaktan hoşlanıyorsanız bu malzemeleri kullanarak da çok güzel çilek şeklinde süsler yapmanız mümkün. Taş boyama sanatına ilgi duyuyorsanız çakıl taşlarından çilek yapabilirsiniz. Bunların dışında çocuğunuzun yediği sürpriz yumurtanın kabını da çilek süs yapmak için kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane pembe renkte sürpriz yumurta kabı
 • Yeşil renkte eva
 • Makas
 • Beyaz akrilikr boya
 • İnce uçlu fırça
 • Siyah boya ya da minik oyuncak göz
 • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında pembe renkli sürpriz yumurta kabı kullanılmaktadır. Eğer elinizde bu renkte kap yoksa çileği yapacağınız kabı pembe ya da kırmızı akrilik boya ile boyayabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından Nasıl Çilek Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki aşamaları dikkatli bir şekilde uygulayarak çilek yapabilirsiniz.

 • İlk olarak yumurta kabının alt tarafına doğru oyuncak gözleri yapıştırın. İsterseniz gözleri yapmak için siyah akrilik boya da kullanabilirsiniz.
 • Gözleri yaptıktan sonra çileğin üzerine beyaz boya ile minik benekler yapın.
 • Son olarak yeşil eva kağıdına kalem ile çilek yaprağı çizin. Bu yaprağı makas ile dikkatli bir şekilde kestikten sonra yapıştırıcı sürerek yumurta kabının üst tarafına yapıştırın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra yumurta kabından çilek yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu uygulama sayesinde kısa sürede çok güzel çilekler yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı kolay olduğu için okul öncesi için de uygun bir çalışmadır. Aynı yöntemi kullanarak çilek dışında başka meyveler de yapmanız mümkün. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, yumurta kabından çilek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız, sürpriz yumurta kabından emoji yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından Çilek Yapımı
Sürpriz Yumurta Kabından Çilek Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial