Sürpriz Yumurta Kabından Ananas Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sürpriz yumurta kabından ananas yapımı hem büyüklerin hem de çocukların yapabileceği keyifli bir çalışmadır. Çocuklar sürpriz yumurta çok sevdikleri için çoğumuzun evinde bunların kabından bulunmaktadır. Sarı ya da farklı renklerde olan bu küçük kapları sevimli görünümleri nedeni ile atmak istemeyiz. Bu tür durumlarda size ilham verecek kendin yap çalışmalarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bazı kolay uygulamalar sayesinde bu küçük plastik kaplardan çocuklar için oyuncak, dekoratif süs ve minik biblolar yapılmaktadır. Kendin yap kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün sizlere bahsedeceğimiz sürpriz yumurta kabından ananas yapımı da bu çalışmalara güzel bir örnektir.

Sürpriz Yumurta Kabından Ananas Yapımı

Yumurta kabından ananas yapmak çok kolay olduğu için okul öncesi içinde uygun bir çalışmadır. Sizlerle bu yazıda paylaştığımız örnek çalışmadan ilham alarak yumurta kabından farklı meyve çeşitleri de yapabilirsiniz. İsterseniz bu konuda daha iyi fikir sahibi olmak için önceden paylaştığımız, sürpriz yumurta kabından çilek yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Paylaştığımız örnek çalışmada boya ve eva ile ananas yapılıyor. Siz isterseniz ananası farklı malzemeler kullanarak da yapabilirsiniz. Bu çalışmayı denemek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane sürpriz yumurta kabı
  • Yeşil eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Ananas deseni yapmak için kahverengi boya
  • Gözleri yapmak için küçük oyuncak göz ya da boya

Sürpriz Yumurta Kabından Nasıl Ananas Yapılır?

Sürpriz yumurta kabından ananas yapmak için dağılmayan ve çabuk kuruyan her türlü boyayı kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir ananas yapabilirsiniz.

  • İlk olarak yumurta kabının üzerine göz ve ağız çizin. Daha sonra sürpriz yumurta kabının üzerine aralarında biraz boşluk bırakarak, kahverengi ile V şeklinde desenler yapın.
  • Son aşamada yeşil eva üzerine kalem ile uzun ve girintili çıkıntılı bir parça çizin. Bunu makas ile kestikten sonra rulo şeklinde sarın ve alt tarafına yapıştırıcı sürerek yumurta kabının tepesine tutturun.
  • Tüm bu aşamalardan sonra sürpriz yumurta kabından ananas yapımı tamamlanmış oluyor.

İsterseniz yumurta kabını boyayarak aynı yöntemle başka meyvelerde yapabilirsiniz. Yapacağınız sevimli meyveler çocuğunuz için güzel bir oyuncak olabilir. İsterseniz bunları bir kasenin içine koyarak dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını uygulamak isterseniz aşağıda paylaştığımı, yumurta kabından ananas yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Sürpriz Yumurta Kabından Ananas Yapımı
Sürpriz Yumurta Kabından Ananas Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial