Sürpriz Yumurta Kabından Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle sürpriz yumurta kabı değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Sürpriz yumurta kabı rengi ve şekli nedeni ile farklı şekillerde değerlendirilmektedir. İçi açılabilen bu plastik kaplarla evde harika çalışmalar yapabilirsiniz. Size bu konuda ilham verebilmek için yazımızda sürpriz yumurta kabından anahtarlık yapımı hakkında kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından Anahtarlık Yapımı

Evde anahtarlık yapmak için kumaş, keçe, eva, karton gibi farklı malzemeler kullanılabilir. Elinizde plastik ya da metal kapak varsa bunları kullanarak da çok güzel anahtarlıklar tasarlayabilirsiniz. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada sürpriz yumurta kabı kullanılarak anahtarlık yapılmış. Elinizde bu kaplardan varsa üzerlerine boya ya da farklı malzemeler ile süsleme yaparak kolay bir şekilde sürpriz yumurta kabından anahtarlık yapabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından Anahtarlık
Sürpriz Yumurta Kabından Anahtarlık

Gerekli Malzemeler

  • Sürpriz yumurta kabı
  • İnce bir ip
  • Delik açmak için sivri bir nesne
  • Anahtarlık halkası
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için küçük eva parçaları, sticker ya da boya kullanabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir anahtarlık yapabilirsiniz.

  • İlk olarak sivri bir nesne yardımı ile sürpriz yumurta kabının üst tarafına 2 tane delik açın.
  • Açtığınız deliklerden ipi ve anahtarlık halkasını geçirerek ipin iki ucunu sürpriz yumurta kabının içine getirerek burada düğüm yapın. İpin fazlalığına makas ile kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra evde anahtarlık yapımı tamamdır. Üzerine küçük eva parçaları ya da başka malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada süsleme yapımı için arkası yapışkanlı eva kullanılmış. Siz de isterseniz evayı küçük parçalar halinde keserek plastik kabın üzerine yapıştırabilir veya boya ile süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda sürpriz yumurta kabından anahtarlık yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu plastik kaplarla güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız sürpriz yumurta kabından kapı süsü nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Sürpriz Yumurta Kabından Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial