Sürpriz Yumurta Kabı ile Marakas Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Oyuncak marakas yapımı okul öncesi etkinliklerde sıkça yer almaktadır. Sizlere bu konuda fikir verebilmek için yazımızda sürpriz yumurta kabı ile marakas yapımı paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa onun yediği sürpriz yumurtaların kaplarını atmak yerine beraber marakas yapmayı deneyebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabı ile Marakas Yapımı

Evde oyuncak marakas yapmak için pet, şişe, plastik kapak, tuvalet kağıdı rulosu gibi farklı malzemeler kullanılmaktadır. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada sürpriz yumurta kabı ve plastik kaşık kullanılarak oyuncak marakas yapılmış. Siz de bu malzemeleri kullanarak çocuğunuz için evde kolay müzik aleti yapabilirsiniz. Yapacağınız tasarımın daha şık görünmesi için bağlantı kısımlarını desenli bant ile yapabilirsiniz. Birlikte yapacağınız oyuncak müzik aleti ile oynamak çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir.

Marakas
Marakas

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane plastik kaşık
  • 1 tane sürpriz yumurta kabı
  • İnce lastik
  • Desenli bant
  • Marakasların içine sallayınca ses çıkması için pirinç ya da boncuk koyabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabı ile Marakas Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise marakas yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Plastik kaşık ve sürpriz yumurta kabı ile marakas yapmak isterseniz bunun için ilk olarak sürpriz yumurta kabının içine pirinç ya da boncuk doldurun.
  • Sürpriz yumurta kabının kapağını kapattıktan sonra bunun üst tarafındaki deliği kapatmak için bu kısmı desenli bant ile kaplayın.
Sürpriz Yumurta Kabı ile Marakas Yapımı Resimli Anlatım
Sürpriz Yumurta Kabı ile Marakas Yapımı Resimli Anlatım
  • Sonrasında plastik kaşıkların arasına sürpriz yumurta kabını yerleştirin ve iki kaşığı alt ve üst taraflarına ince lastik geçirerek birleştirin.
  • İnce lastik geçirdiğiniz yerleri desenli bant ile kaplayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra sürpriz yumurta kabından marakas yapımı tamamlanmış oluyor. Elinizde sürpriz yumurta kabı yoksa aynı uygulamayı 2 tane plastik kapak kullanarak da yapabilirsiniz. Bu kolay uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız videoyu izleyebilirsiniz. Kolay gelsin. Başka bir malzeme ile marakas yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ve poşet ile marakas yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial