Sürpriz Anneler Günü Kartı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Anneler günü, babalar günü, sevgililer günü gibi özel günlerde sevdiklerimize duygularımızı ifade etmek için üzerinde yazı ve desenler bulunan kartlar kullanırız. Bu tür kartları dışarıdan satın almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bugün sizlerle evde kağıttan anneler günü kartı yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Annenize kendi yaptığınız kartı vermek isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Anneniz kalpli kartı açtığında içindeki notu görünce çok mutlu olacaktır. Önerimiz ilginizi çektiyse sürpriz anneler günü kartı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sürpriz Anneler Günü Kartı Yapımı

Evde anneler günü kartı yapmak için fon kartonu ya da kağıt kullanılabilir. Bu tür malzemeleri A4 kağıdı boyutunda kestikten sonra ikiye katlayarak kolaylıkla kart yapabilirsiniz. Sonrasında bu kartın üzerine ve içine istediğiniz şekilde süsleme yapıp not yazabilirsiniz. Klasik bir kart yerine daha şık bir tasarım yapmak isterseniz, kalpli anneler günü kartı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Tek bir beyaz kağıt kullanarak farklı bir kart yapmak isterseniz aşağıda anlatacağımız yöntemi tercih edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane beyaz A4 kağıt
  • Renkli kalemler

Sürpriz Kart Nasıl Yapılır?

Kağıt ve kalemler hazır ise uygulamanın yapımına başlayabilirsiniz. Kalbi çizerken zorlanacağınızı düşünüyorsanız uygulama öncesinde bir kağıda uygun boyutta kalp çizip makas ile keserek bunu kalıp olarak kullanabilirsiniz.

  • İlk olarak kağıdı dik olarak tutup ortadan ikiye katlayın.
  • Daha sonra bunu tekrar ortadan ikiye katlayın.
  • Kağıdın tek katını açın ve istediğiniz renkte kalem ile kalbi çizin.
Anneler Günü Kartı Yapımı Resimli Anlatım
Anneler Günü Kartı Yapımı Resimli Anlatım
  • Kağıdın katlarını açtığınızda orta kısmının boş kaldığını görebilirsiniz.
  • Bu boş kısma renkli kalemler ile anneniz için not yazıp, istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kalpli sürpriz kalp yapımı tamamlanmış oluyor. Kat yerlerinden kağıdı tekrar katladığınızda sadece kalp şekli görünecektir. Kartı açtığınızda ise sürpriz not ortaya çıkacaktır. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız videoyu izleyebilirsiniz. Kolay gelsin. Bu kolay yöntemi doğum günü ve sevgililer günü kartı yaparken de kullanabilirsiniz. Anneniz için küçük bir sürpriz kart yapmak isterseniz, kalpli kart yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial