Süngerden Oyuncak Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde sünger ile sevimli oyuncaklar yapabileceğiniz kolay kendin yap çalışmalarından örnekler paylaşıyoruz. Küçük çocuklar ev yapımı oyuncaklarla oynamayı sevdiği için anneler çocukları için örgü ya da kumaş oyuncaklar yapmaktadır. Örgü örmeyi ya da dikiş dikmeyi bilmiyorsanız oyuncak yapımında sünger kullanabilirsiniz. Bu şekilde örgü ya da dikiş tekniklerini kullanmadan oyuncak yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse süngerden oyuncak nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Süngerden Oyuncak Nasıl Yapılır?

Evde süngerden oyuncak yapmak oldukça kolaydır. Temizlik süngeri daha büyük boyutta olduğu için bu tarz malzeme tercih edebilirsiniz. Temizlik süngeri bulamazsanız bulaşık süngerinin sert yeşil kısmını kesip çıkarttıktan sonra geri kalan yumuşak süngeri kullanabilirsiniz. Size anlatacağımız kolay teknik ile kedi, balık ve ayıcık gibi sevimli oyuncaklar yapabilirsiniz. Evde süngerden ayıcık yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeler; istediğiniz renkte sünger, 5 tane lastik, gözleri yapmak için küçük bir parça beyaz kağıt, makas, siyah kalem, ağzı ve gözleri yapıştırmak için yapıştırıcı.

Süngerden Ayıcık Yapımı Resimli Anlatım
Süngerden Ayıcık Yapımı Resimli Anlatım

Süngere resimde gördüğünüz şekilde lastikleri geçirerek baş, gövde, kulaklar ve ayakları yapabilirsiniz. Daha sonra beyaz bir kağıda siyah kalem ile iki tane küçük daire çizerek bunları makas ile kesin. Beyaz kağıda resimde gördüğünüz şekilde ağız ve burun çizerek bunu da kesin. Hazırladığınız bu parçaları yerlerine yapıştırın. Bu şekilde ayıcığı yaptıktan sonra elinizde kurdele varsa bunu boynuna bağlayabilir, eva ile küçük bir kalp yaparak gövdesine yapıştırabilirsiniz.

Sünger ile Balık Yapımı

Çocuklar balıkları sevdiği için onlara oyuncak balık yapmayı deneyebilirsiniz. Sünger ile yapacağınız balık sevimli görünümün yanı sıra yumuşak olması nedeni ile de çocukların hoşuna gidecektir.

Süngerden Balık Yapımı Resimli Anlatım
Süngerden Balık Yapımı Resimli Anlatım

Oyuncağı yapmak için süngere bir lastik geçirin ve geniş olan kısmın kenarını makas ile keserek ağzı yapın. Balığın gövde ve baş kısmının kenarlarını makas ile keserek hafifçe yuvarlayın. Bu şekilde sünger balık yaptıktan sonra üzerine resimde gördüğünüz gibi eva ya da başka malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz.

Süngerden Kedi Yapımı

Sünger kullanarak oyuncak kedi yapmak isterseniz bunun için 5 tane lastik kullanabilirsiniz. Daha şık bir tasarım olması için ip veya ince bir kurdele kullanabilirsiniz. Kedinin başını yapmak için süngerin ortadan biraz daha üst tarafına lastik geçirin. Başı yaptıktan sonra bunun iki ucuna lastik geçirerek kulakları da yapın.

Süngerden Kedi
Süngerden Kedi

Ayaklar ve gövde için de lastikleri baştan süngerin alt tarafının orta kısmına doğru geçirin. Bu şekilde kediyi yaptıktan sonra eva ile de ağzı yapın. Gözleri ve ağzı yapışkan yardımı ile yerlerine yapıştırdıktan sonra oyuncak kedi yapımı tamamlanmış oluyor. Yazımızda anlattığımız kolay yöntemleri uygulayarak evde çocuğunuz için birbirinden sevimli sünger oyuncaklar yapabilirsiniz. Sünger yerine başka bir malzeme kullanarak oyuncak yapmak isterseniz, havludan oyuncak ayı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial