Süngerden Oyuncak Kedi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle süngerden oyuncak kedi yapımı başlığı altında okul öncesi çocukların keyif alarak yapacağı bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Küçük çocuklar ev yapımı oyuncakları sevdiği için evde yapılan örgü ya da kumaş oyuncak modelleri bulunmaktadır. Biz bugün örgü örmeyi ve dikiş dikmeyi bilmeyenlerinde oyuncak yapabileceği çok kolay bir yöntem paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte sevimli bir oyuncak yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Süngerden Oyuncak Kedi Yapımı

Evde sünger oyuncak yapmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Biz size süngeri kesmeden ve dikiş dikmeden oyuncak yapabileceğiniz bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Süngere ince lastik geçirerek kısa sürede güzel bir kedi yapabilirsiniz. Kolay bir uygulama olduğu için okul öncesi çocuklar da rahatlıkla bu çalışmayı yapabilirler. Farklı renklerde süngerler alarak çocuğunuzla birlikte evde rengarenk oyuncaklar yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında yüzeyinde sert, yeşil tabaka bulunmayan düz süngerlerden kullanmanız gerekmektedir.

Süngerden Kedi
Süngerden Kedi

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte sünger
  • 5 tane ince lastik
  • Oynar göz
  • Ağız ve burun için eva
  • Yapıştırıcı
  • Bıyıkları çizmek için kalem

Bunların dışında süsleme yapmak için ince bir kurdele ya da ip kullanabilirsiniz.

Süngerden Oyuncak Kedi Nasıl Yapılır?

Sünger ve diğer malzemeler hazır ise oyuncak kedi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İşe ilk olarak lastikleri süngere geçirmekle başlamanız gerekiyor. Baş yapmak için süngerin ortadan biraz daha üst tarafına ince bir lastik geçirin.
  • Başı yaptıktan sonra bunun iki ucuna lastik geçirerek kulakları da yapın.
  • Ayaklar ve gövde için de lastikleri baştan süngerin alt tarafının orta kısmına doğru geçirin.
  • Bu şekilde kediyi yaptıktan sonra eva ile de ağzı yapın. Gözleri ve ağzı yapışkan yardımı ile yerlerine yapıştırıp bıyıkları da çizdikten sonra oyuncak kedi yapımı tamamlanmış oluyor.

Yaptığınız kediyi daha sevimli bir hale getirmek için boyun, kulak ve ayaklardaki lastiklerin üzerine ince bir kurdele ya da ip dolayabilirsiniz. İsterseniz kedinin gözlerini düğme ya da boncuk ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde eğlenceli çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda süngerden kedi yapımı videolu anlatım  paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde sünger ile farklı çalışmalar yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız sünger ile neler yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial