Süngerden Balık Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle okul öncesi kolay bir etkinlik olan süngerden balık yapımını paylaşıyoruz. Sünger ile yapılan oyuncakları çocuklar sevdiği için sizlerle fırsat buldukça bu tür örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Evde tek bir sünger kullanarak sevimli balık yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse süngerden balık nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Süngerden Balık Nasıl Yapılır?

Evde süngerden balık yapımı oldukça kolaydır. Süngeri makas ile keserek yapıştırıcı ve dikiş kullanmadan balık yapabilirsiniz. Balık yapımında daha büyük boyutta olan temizlik süngerlerinden kullanabilirsiniz. Yapacağınız balığı boyayarak veya üzerine küçük eva parçaları yapıştırarak süsleyebilirsiniz. Siz de isterseniz bu kolay yöntemi uygulayarak balığın yanı sıra başka hayvan figürleri de yapabilirsiniz. El becerinizi hayal gücünüzü bir araya getirerek evde çocuğunuz için sevimli oyuncaklar yapabilirsiniz. İsterseniz süngeri makas ile ikiye keserek daha küçük boyutta balık yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Süngerden Balık
Süngerden Balık

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte sünger
  • Kalem
  • Makas
  • 1 tane oynar göz
  • 1 tane lastik

Bunların dışında süsleme yapmak isterseniz boya ya da eva kullanabilirsiniz.

Süngerden Balık Yapımı

  • İlk olarak balığın baş, gövde ve kuyruğunu oluşturmak için süngerin ortasını biraz geçecek kadar lastik geçirin.
  • Bu şekilde ana hatları ile balığı oluşturduktan sonra ağzı yapmak için kenarından makas ile V şeklinde kesin.
Süngerden Balık Yapımı Resimli Anlatım
Süngerden Balık Yapımı Resimli Anlatım
  • Başı belirginleştirmek için kalem ile yuvarlak olacak şekilde çizerek makas ile kesin.
  • Gözü yerine yapıştırıp kırmızı kalem ile ağzı çizerek belirginleştirin.

Tüm bu aşamalardan sonra süngerden balık yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu süslemek isterseniz kuyruk ve gövde kısmını boyayabilir ya da paylaştığımız örnek çalışmadaki gibi küçük eva parçaları ile süsleyebilirsiniz. İsterseniz üst tarafına iğne yardımı ile ip geçirerek balığı çocuk odasının duvarına da asabilirsiniz. Evde süngerden oyuncak yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için aşağıda süngerden balık yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz kolay kendin yap çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız sünger ile oyuncak kedi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial