Su Şişesinden Sepet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe geri dönüşümde en sık kullanılan malzemelerden birisidir. Bu şişeleri makas ya da falçata ile keserek istediğiniz şekli verebilirsiniz. Sprey boya veya akrilik boya kullanarak da kolay bir şekilde boyayabilirsiniz. Pet şişe ile yapacağınız tasarımları boncuk, pul, küçük parlak taşlar, eva ve kurdele gibi malzemeler ile süsleyerek harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Bu konuda size ilham verebilmek için yazımızda su şişesinden sepet yapımı konusunu paylaşıyoruz.

Su Şişesinden Sepet Yapımı

Evde su şişesinden sepet yapmak için farklı yöntemler uygulanabilir. Pet şişeyi falçata ya da makas ile istediğiniz boyutta kestikten sonra bunu boyayabilir veya üzerine çeşitli malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Elinizde küçük parlak taş ya da tül gibi malzemeler varsa bunlarla sepete şık bir süsleme yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları sepet süslemesinde kullanarak değerlendirebilirsiniz. Evde kısa sürede şeffaf bir sepet yapmak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Su Şişesinden Sepet
Su Şişesinden Sepet

Gerekli Malzemeler

  • 5 litrelik su şişesi

  •  Falçata

  •  Makas

  •  Silikon tabancası

  • Süsleme yapmak için kurdele, küçük eva parçaları ve desenli bant kullanabilirsiniz.

Su Şişesinden Sepet Nasıl Yapılır?

Su şişesi ve diğer malzemeler hazır ise sepet yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak su şişesini falçata yardımı ile yapmak istediğiniz sepete uygun boyutta kesin.
  • Üst taraftaki parçadan makas ile 1 parmak genişliğinde şerit kesin. Bu parça ile sepetin sapı yapılacağı için boyutunu ona göre ayarlamalısınız.
  • Bu şekilde sapı yaptıktan sonra silikon tabancası yardımı ile sepete yapıştırın.
  • İsterseniz sepetin sapını desenli bant ile süsleyebilirsiniz.
  • Sepetin üzerini küçük eva parçaları veya elinizdeki başka malzemeler ile süsleyebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe ile dekoratif sepet yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz yapmış olduğunuz sepeti boyayarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda su şişesinden sepet yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişeyi kumaş ile kaplayarak güzel bir sepet yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden sepet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial