Su Şişesi ile Çiçek Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Su şişesi ile çiçek nasıl yapılır? bunu öğrenerek siz de evde çok güzel dekoratif süsler tasarlayabilirsiniz. Pet şişeler ve bunların kapakları geri dönüşümün projelerinde sıkça kullanılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada da pet şişenin alt kısmı kullanılmaktadır. Evde atılmayı bekleyen su şişeleri varsa bunları çiçek yaparak değerlendirebilirsiniz. Su şişesi ile çiçek yapmak için gerekli olan malzemelerin listesi ve uygulamanın resimli anlatımı aşağıda verilmiştir.

Su Şişesi ile Çiçek Nasıl Yapılır?

Evde su şişesinden çiçek yapmak oldukça kolaydır. Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede çok güzel dekoratif çiçekler tasarlayabilirsiniz. Evde çok sayıda su şişesi varsa bunlarla yapacağınız çiçeklerle çok güzel kapı süsü ya da duvar süsü tasarlayabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak harika tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane su şişesi
  • Falçata
  • Makas

Yapacağınız çiçeği boyamak isterseniz dilediğiniz renkte akrilik ya da sprey boya ile renklendirebilirsiniz. Kullanmadığınız ojeleri de çiçeği boyayarak değerlendirebilirsiniz.

Su Şişesi ile Çiçek Yapımı

Uygulamanın yapımında istediğiniz boyda su şişesi kullanabilirsiniz. Aynı uygulamayı asitli içeceklerin pet şişesi ile de yapabilirsiniz. Su şişeleri ince bir yapıda olduğu için bunları kesmek daha kolaydır. Malzemeler hazır ise pet şişe ile güzel bir çiçek yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak su şişesini düz bir zemine koyun ve falçata yardımı ile alt tarafını kesin.
  • Kestiğiniz parçanın kenarlarını keserek istediğiniz boyuta getirin.
  • Su şişesinin alt tarafında bulunan ince çizgilerin üzerinden makas ile geçerek bu kısımları çıkarın.
  • Kenarlardan hafifçe yuvarlayarak kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe ile çiçek yapımı tamamlanmış oluyor. Çiçeği bu şekilde kullanabileceğiniz gibi isterseniz boya ile renklendirebilirsiniz. Şık bir tasarım oluşturmak için simli ya da metalik boyaları tercih edebilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde pet şişeleri atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Pet şişenin kenarlarını değişik şekillerde keserek farklı çiçekler tasarlayabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda su şişesi ile çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tür kolay geri dönüşüm projeleri ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız pet şişe ve çorap ile kalemlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Su Şişesi ile Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Su Şişesi ile Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial