Su Bardağı Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Su bardağı süsleme evde yapabileceğiniz çok pratik bir uygulamadır. Düz su bardaklarının sade görünümünden sıkıldıysanız bunları süsleyerek değişik bir hale getirebilirsiniz. Cam objeleri süslemek için kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır. Cam yüzeyler boya ile farklı şekillerde renklendirilebilir. Düz bir şekildeki camın tamamı ya da bazı yerleri desenli olarak boyanabilir. Bunun yanı sıra objenin üzerine küçük boncuk ya da parlak taşlar yapıştırılarak da çok güzel süslemeler yapılabilir. Bu tarz çalışmalardan örnekleri daha önceden sizlerle paylaştık. Bugün paylaşacağımız uygulamada ise su bardakları yaldızlı sim ile süsleniyor. Bu uygulamayı yapmak çok kolay olduğu için siz de evde denemek isteyebilirsiniz. Su bardağını sim ile süslemek isterseniz gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Sprey yapıştırıcı
  • Yaldızlı sim
  • Cam su bardağı
  • Kağıt tabak
  • Gazete kağıdı

İsterseniz yaldızlı sim yerine farklı renkte sim de kullanmanız mümkün.

Su Bardağı Nasıl Süslenir?

Su bardağı süslemek için sim kullanacaksanız ilk olarak nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bardağın üzerine desen yapacaksanız bunun için şablon kullanabilir ya da yapacağınız desene göre bardağa bant yapıştırabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapılışına geçelim.

  • Rahat çalışabilmek için simli kağıt tabağa dökün.
  • Bardağı elinize alın ve sprey yapıştırıcıyı alt tarafına püskürtün.
  • Sonrasında bardağın yapışkanlı yerini sime batırın.
  • Gazete kağıdı serdiğiniz bir yerde kuruması için bekletin.

Bu çok kolay uygulama sayesinde düz cam bardaklarınızı daha şık bir hale getirebilirsiniz. Aynı uygulama ile  vazo ve sürahi gibi diğer cam objeleri de süslemeniz mümkün. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada yaldızlı sim kullanılmış siz isterseniz farklı renkte sim de kullanabilirsiniz. İsterseniz bardağın sadece altını değil üst ya da orta kısımlarını da sim ile süsleyebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Vereceğiniz özel yemek davetlerinde bu şık bardakları kullanarak ince zevkinizle dikkat çekebilirsiniz. Siz de evde sim ile bardak süslemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, su bardağı süsleme resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Düz bir sürahi varsa onu da bardaklarla aynı şekilde süsleyerek harika bir takıma sahip olabilirsiniz.

Su Bardağı Süsleme
Su Bardağı Süsleme

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial