Strafor Köpükten Anahtar Askısı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle strafor köpüğü değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Strafor köpük kolay kesilip boyanabildiği için dekoratif süs yapımında kullanılan bir malzemedir. Elinizde bulunan köpüğü atmak yerine değerlendirmek isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Bir parça köpük kullanarak yapacağınız anahtar askısı güzel görünümü ile hoşunuza gidecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, strafor köpükten anahtar askısı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Strafor Köpükten Anahtar Askısı Nasıl Yapılır?

Evde anahtar askısı yapmak için genelde karton ya da ahşap malzemeler kullanılmaktadır. Bir karton kutuyu düz olarak açıp bunu ev şeklinde kestikten sonra boyayıp, alt kısmına kanca takarak anahtar askısı yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, ev şeklinde anahtar askılığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Elinizde dondurma çubukları varsa bunları birbirine yapıştırıp boyadıktan sonra kanca takarak anahtar askısına dönüştürebilirsiniz. Daha kolay bir yöntem denemek isterseniz strafor köpük kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Strafor köpük
  • Falçata
  • Törpü
  • 3 tane raptiye
  • Çift taraflı bant

Süslemek için akrilik boya ve nail art kalemi kullanabilirsiniz.

Strafor Köpükten Anahtar Askısı Nasıl Yapılır?

Strafor köpük ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir anahtar askısı yapabilirsiniz.

  • İlk olarak strafor köpükten falçata yardımı ile istediğiniz kalınlıkta bir parça kesin.
  • Bunun kenarlarındaki çıkıntıları törpü ile düzeltebilirsiniz.
  • Köpük üzerine süsleme yapmak için nail art kalemi ile küçük puantiyeler yapabilirsiniz. Elinizde nail art kalemi yoksa puantiyeleri kürdan ile de yapabilirsiniz.
Anahtar Askısı Yapımı Resimli Anlatım
Anahtar Askısı Yapımı Resimli Anlatım
  • Süslemeyi yaptıktan sonra raptiyeleri aralarında boşluk bırakarak köpüğün üzerine batırın.
  • Askının arkasına çift taraflı bant yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra strafor köpükten anahtar askısı yapımı tamamlanmış oluyor. Arkasındaki çift taraflı bant sayesinde bunu istediğiniz yere yapıştırarak sabitleyebilirsiniz. Yazımızda anlattığımız yöntemi uygulayarak kısa sürede şık bir anahtar askısı yapabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı kalın bir karton parçası ya da ahşap malzeme kullanarak da yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirler. Yeni bir anahtarlığa ihtiyacınız varsa kartondan anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial