Spor Ayakkabıyı Dantel ile Süsleme

Spor Ayakkabıyı Dantel ile Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Spor ayakkabıyı dantel ile süsleme fikri farklı ayakkabı modelleri kullanmaktan hoşlanan bayanların dikkatini çekebilir. Kullanımı rahat olduğu için çoğumuz kumaş spor ayakkabıları tercih ederiz. Bu ayakkabılar günlük kullanım için uygun olsalar da şık kıyafetlerin altına giyemeyiz. Bugün sizlerle paylaşacağımız çalışmayı uyguladığınızda spor ayakkabınızı şık kıyafetlerle uyumlu bir hale getirmeniz mümkün. Spor ayakkabıyı dantel ile süslediğinizde orjinalinden daha farklı bir görünümü olacaktır. Eski spor ayakkabınızı yenilemek ya da en sevdiğiniz kumaş spor ayakkabınızı daha şık bir hale getirmek isterseniz bunu dantel kumaş ile kaplayabilirsiniz. Tasarımı size ait olan şık bir spor ayakkabıya sahip olmak isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve projenin resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 çift kumaş spor ayakkabı
  • Dantel kumaş
  • Makas
  • Kumaş yapıştırıcısı
  • Fırça

Uygulamada kumaş yapıştırıcısı kullandığınız zaman hem bu yapıştırıcı ayakkabıyı daha iyi tutacak hem de rahatlıkla yıkama imkanınız olacaktır.

Spor Ayakkabı Dantel ile Nasıl Kaplanır?

Spor ayakkabı dantel ile nasıl süslenir? sorusunun cevabını merak edenler için aşağıda uygulamanın detaylarını paylaşıyoruz.

Uygulama öncesinde kumaş spor ayakkabıyı yıkayarak temizleyin ve tamamen kuruduktan sonra üzerini kumaş ile kaplamaya başlayın.

  • Spor ayakkabının üzerine fırça yardımı ile yapıştırıcıyı güzelce sürerek yaydırın.
  • Dantel kumaşı ayakkabını üzerine getirin ve dikkatli bir şekilde hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın.
  • Daha sonra kumaşın fazlalıklarını makas yardımı ile dikkatli bir şekilde kesin. Bu iş için ince uçlu bir makas kullanırsanız işiniz kolaylaşacaktır.
  • Kenarlarda yapışmayan yerler kaldı ise buralara yapışkan sürerek uygulamayı tamamlayın.
  • Sürdüğünüz yapışkan kuruduktan sonra dantelli ayakkabınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Anlatımında da görüldüğü gibi spor ayakkabıyı dantel ile kaplamak oldukça kolay bir uygulamadır. Bunu yaparken tek dikkat etmeniz gereken nokta dantel kumaşı ayakkabının üzerine yerleştirdikten sonra sıkı ve düzgün olmasını sağlamak. Bu konuda dikkatli olduğunuzda istediğiniz şık görünümü elde edebilirsiniz.

Kumaş ayakkabıyı dantel ile kaplama fikri hoşunuza gitti ise aşağıda paylaştığımız spor ayakkabıyı dantel ile süsleme resimli anlatım uygulamayı zorlanmadan yapmanıza yardımcı olabilir. Resimdeki adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda ayakkabınız yeni alınmış gibi görünecektir.

Spor Ayakkabıyı Dantel ile Süsleme
Spor Ayakkabıyı Dantel ile Süsleme

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial