Şönilden Kalpli Yılbaşı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün evde yılbaşı süsü yapmak isteyenler için kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kalp şeklinde bir dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için şönil kullanabilirsiniz. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden bu malzemeyi rahatlıkla temin edebilirsiniz. Şık bir süsleme yapmak için simli şönil kullanabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz şöbilden kalpli yılbaşı süsü yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şönilden Kalpli Yılbaşı Süsü Yapımı

Evde şönilden yılbaşı süsü yapmak oldukça kolaydır. Şönil ince bir tel olduğu için bunu rahatlıkla bükerek, keserek ve yapıştırarak istediğiniz şekli verebilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada şönil bükülerek kalp şekli verilmiş. Küçük bir kalpli süs yapmak isterseniz 1 tane şönil yeterli olacaktır. Simli şönil ile yapacağınız kalbi ışıltılı dekoratif süs olarak kullanabileceğiniz gibi çam ağacı süslemesinde de kullanabilirsiniz. İsterseniz düz bir şönil ile kalbi yapıp bunun üzerine boncuk ya da pul gibi malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Evde kolay yılbaşı süsü yapmak isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Kalpli Yılbaşı Süsü
Kalpli Yılbaşı Süsü

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane şönil
  • Makas
  • Bant ya da sıcak silikon
  • Bir parça ip

Şönilden Kalpli Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise kalpli yılbaşı süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Şönile kalp şekli vermek için ilk olarak ortasından ikiye katlayın ve katlama yerinin ucunu sivrileştirin.
  • Daha sonra şönilin bir ucunu içeri doğru yuvarlak şekilde sararak katlama yerine kadar gelin. Bu sarma işlemini çok bol şekilde yapmamaya dikkat edin.
  • Aynı şekilde diğer uç kısmından da başlayarak sarmal şekilde sarın.
  • Bu şekilde kalbi yaptıktan sonra iki tarafını orta noktada silikon ya da yapıştırıcı ile yapıştırın.
  • Kalbi yaptıktan sonra ince bir ipi ikiye katlayıp halka haline getirerek kalbin arka tarafına yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra yılbaşı süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntem sayesinde evde rengarenk kalpli süsler yapabilirsiniz. Eğer daha büyük bir kalp hazırlamak isterseniz iki tane şönil kullanabilirsiniz. Kalbi hazırlamadan önce şönilleri iki ucundan kıvırarak birbirine ekleyin. Daha sonra aynı yukarıda belirttiğimiz şekilde kalbi hazırlayabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda şönilden kalp yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde farklı bir yılbaşı süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile kolay yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaynak: www.pratikhanem.com

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial