Sonbahar Yapraklarından Kapı Süsü Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Sonbahar yapraklarından kapı süsü yapımı çok eğlenceli bir kendin yap çalışmasıdır. Piknik yaparken kullandığınız kağıt bir tabak ve sonbaharda ağaçlardan dökülen yapraklarla yapacağınız bu çalışma için başka bir masraf yapmanıza gerek yok. Kahverengi, sarı ve turuncu renkli ağaç yaprakları sonbahara ayrı bir güzellik katar. Çevrenizde ağaç varsa bunlardan dökülen yaprakları toplayıp, kapı süsü yaparak değerlendirebilirsiniz. Başkalarında bulunmayan orjinal dekor ürünlerinden hoşlanıyorsanız bu çalışma tam size göre. Çalışma için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Sonbahar Yapraklarından Kapı Süsü Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • Kuru ağaç yaprakları
  • 1 tane kağıt tabak
  • Falçata
  • Yapıştırıcı
  • Kurdele veya kumaş parçası ( kapı süsünü asmak için )

Not: Kağıt tabak yerine aynı iş için karton da kullanabilirsiniz. Kartona bir tabak yardımı ile yuvarlak bir şekil çizin. Daha sonra bunun ortasına daha küçük bir tabakla yuvarlak çizin. Falçata ile bu ortadaki yuvarlağı çıkarttıktan sonra yaprakları yapıştırın.

Sonbahar Yapraklarından Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak karton tabağın ortasına küçük tabak yardımı ile bir daire çizin.
  • Daha sonra bu parçayı falçata yardımı ile dikkatli bir şekilde çıkarın.
  • Bu şekilde kapı süsünün kalıbını çıkardıktan sonra tabağa bir fırça yardımı ile yapıştırıcı sürün.
  • Yaprakları dikkatli bir şekilde yapışkanın üzerine bastırarak sabitleyin.
  • Kuruması için biraz beklettikten sonra üst tarafından kurdele ya da kumaş geçirerek kapıya asabilirsiniz.

Bu çalışmayı sonbahar yaprakları yerine düğme, boncuk ya da başka aksesuarlarla da yapabilirsiniz. Yaprak bulamayanlar sarı, kahverengi ve turuncu renklere boyadıkları kağıtlara yaprak şekli vererek bu çalışmayı yapabilirler. Kapı süsü yapımı ile ilgili en kolay ve eğlenceli çalışmalardan birisini sizlerle paylaştık. Siz de bu çalışmanın aynısını ya da daha farklı bir şeklini yaparak, çok güzel bir kapı süsüne sahip olabilirsiniz. Çocuklar da bu tür el işi çalışmalarından hoşlandığı için bu projeyi onlarla beraber yapabilirsiniz. Bu şekilde çocuğunuzla birlikte evde keyifli vakit geçirebilir, onun hayal gücünün ve el becerisinin gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.

Sonbahar yapraklarından kapı süsü yapımı resimli anlatım aşağıda verilmiştir. Bunu inceleyerek çalışmanın detayları hakkında daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz. Kolay bir şekilde yapacağınız kapı süsünü kendiniz kullanabileceğiniz gibi bunu sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Kapı Süsü Yapım Aşaması
Kapı Süsü Yapım Aşaması
Kapı Süsü Yapmak
Kapı Süsü Yapmak
Kapı Süsü Yapımı
Kapı Süsü Yapımı
Kapı Süsü
Kapı Süsü

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial