Soda Şişesinden Suluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cam suluk pet şişeden daha sağlıklı olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Siz de cam suluk kullanmak isterseniz bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Kendi yaptığınız cam suluğu başka içecekleri içerken de kullanabilirsiniz. Elinizde boş soda şişesi varsa bu kolay geri dönüşüm çalışmasını deneyebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz soda şişesinden suluk yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Soda Şişesinden Suluk Yapımı

Evde ya da dışarıda su ve diğer içecekleri tüketmek için bir suluğa ihtiyacınız varsa size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Cam bir şişe ve plastik kapak kullanarak sağlıklı ve şık bir suluk yapabilirsiniz. Bu şekilde içtiğiniz sodanın şişesini de atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Soda ve diğer içeceklerin cam şişeleri ile farklı geri dönüşüm çalışmaları yapılmaktadır. Bu şişeler boyanarak ya da üzerleri ip ile kaplanarak dekoratif vazo yapılmaktadır. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, soda şişesi ve ip ile vazo yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Farklı bir öneri olarak sizinle soda şişesinden cam suluk yapımı paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Soda şişesi
  • Şişeye uygun plastik kapak
  • Kapağa delik açmak için sivri bir nesne
  • Pipet

Soda Şişesinden Suluk Nasıl Yapılır?

Soda şişesi ve diğer malzemeler hazır ise suluk yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak soda şişesinin üzerindeki kağıdı çıkararak şişeyi güzelce temizleyin.
  • Suluk yapımı için süt ya da meyve suyu kutularının kapağını kullanabilirsiniz.
  • Kapağın ortasına sivri bir nesne ile pipetin sığacağı genişlikte bir delik açın.
Soda Şişesinden Suluk Yapımı Resimli Anlatım
Soda Şişesinden Suluk Yapımı Resimli Anlatım
  • Deliği açmak için iğne kullanabilirsiniz. Daha sonra sivri uçlu bir makas ile deliği genişletebilirsiniz.
  • Kapağı deldikten sonra bunu şişeye geçirin.
  • Daha sonra pipeti deliğe yerleştirin.

Tüm bu aşamalardan sonra soda şişesinden cam suluk yapımı tamamlanmış oluyor. Şişenin kapağını çıkarıp içine su doldurun ve kapağı yerine geçirin. Pipeti taktıktan sonra suluk kullanıma hazırdır. Suluğu dışarıda kullanacağınız zaman delik olmayan bir kapağı suluğa geçirin. Su içeceğiniz zaman delikli kapağı takarak kullanabilirsiniz. İsterseniz suluğun üzerine oje ya da boya ile süsleme yapabilirsiniz. Elinizde değerlendirmek istediğiniz şurup şişesi varsa, eva ve şurup şişesi ile vazo yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial