Siyah Tel Tokadan Küpe Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Siyah tel tokadan küpe yapımı özellikle genç bayanların çok hoşuna gidecek bir uygulama. Her bayanın bolca siyah tel tokası ve rengarenk ojeleri olduğu için isteyen herkes bu uygulamayı yapabilir. Tel tokaları oje ile süsledikten sonra yapacağınız sallantılı küpeler bir hayli dikkat çekici olacaktır. Farklı tasarıma sahip takı kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu çalışmayı denemenizi tavsiye ediyoruz. Günümüzde bayanların evde rahatlıkla uygulayabileceği çok pratik takı tasarımı çalışmaları mevcuttur. Bugün paylaşacağımız siyah tel tokadan küpe yapımı bunlar arasında en kolay ve eğlenceli olanlardan birisidir. Ekstra hiçbir masraf yapmadan, çok kısa sürede güzel bir çift küpeye sahip olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız malzeme listesi ve yapım aşamasına göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 14 tane siyah tel toka
  • İnce bakır tel
  • Bir parça karton ( tokaları boyarken kullanmak için )
  • 2 tane küpe kopçası
  • İstediğiniz renkte oje
  • Takı pensesi

Bu çalışmada küpe başına 7 tane siyah tel toka kullanılmış, siz isterseniz daha az sayıda da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi sizin kişisel zevkinize bırakıyoruz.

Fazla uğraş gerektirmeyen çok kolay bir uygulama yapmak isteyenler için siyah tel tokadan nasıl küpe yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz.

  • İlk olarak küpe yapımında kullanacağınız tel tokaları boyamakla işe başlayın. Tokaları bir kartona takın ve sonrasında ister tek renk, ister farklı renklerde boyayın. Bir süre sürdüğünüz ojenin kuruması için bekledikten sonra tokaları kartondan çıkarın.
  • Bakır tele 7’şer tane tokayı içlerinden geçirerek takın ve ince pense yardımı ile burarak halka yapın.
  • Bu şekilde 2 tane küpe aksesuarı yaptıktan sonra kancaları takın ve pense ile sıkıştırın.

Tüm bu aşamaların ardından küpeyi kulağınıza hemen takabilirsiniz. Güle güle kullanın. Aynı yöntemi uygulayarak küpenizle takım olarak kullanmak için kolye de yapabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız takılarla girdiğiniz her ortamda dikkat çekebilirsiniz. Böyle orjinal bir takı tüm bayanların hoşuna gideceği için dostlarınıza hediye olarak yapıp, onları da mutlu edebilirsiniz.

Evde kolay takı tasarımı çalışması yapmak isteyenler bu eğlenceli çalışmayı rahatlıkla yapabilirler. Tokaları boyamak için simli oje kullanırsanız ortaya daha şık tasarımlar çıkacaktır.

tel-tokadan-kupe-yapimi

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial