Şişeye İp Nasıl Sarılır?

Şişeye İp Nasıl Sarılır
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle şişeye ip nasıl sarılır? sorusunun cevabı olabilecek çok kolay bir yöntem paylaşıyoruz. Cam şişe geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Gazoz, soda ya da başka içeceklerin boş cam şişelerini atmak yerine bunları boyayarak ya da üzerlerine farklı süslemeler yaparak çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Cam şişelerin üzeri ip ile kaplanarak çok güzel tasarımlar yapılabilir. Elinizde cam şişe varsa size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak evde harika dekoratif ürünler yapabilirsiniz.

Cam Şişeye İp Nasıl Sarılır?

Cam şişenin her yerini ya da bir kısmını ip ile kaplayarak güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için ip ve yapıştırıcı gerekmektedir. İp olarak jüt ip ya da yün ip kullanabilirsiniz. Yapıştırıcı olarak ise sıcak silikon ya da tutkal kullanılabilir. Bunların dışında çift taraflı bant kullanarak da can şişe ip ile kaplanabilir. Üstelik bu yöntem diğerlerine göre daha kolay uygulanabilmektedir. Elinizde artık yün ipler varsa bunları cam şişe kaplaması yapmak için kullanarak değerlendirebilirsiniz. Cam şişeyi iple kaplamak için önerdiğimiz yöntemi denemek isterseniz bunun için ip ve çift taraflı bant temin etmeniz gerekmektedir.

Şişeye İp Sarma Resimli Anlatım
Şişeye İp Sarma Resimli Anlatım

Uygulamanın yapımına başlamadan önce cam şişenin üzerinde yapışkanlı etiket varsa bunu çıkararak şişeyi güzelce temizlemeniz gerekiyor. Şişe kuruduktan sonra üzerine ip sarmaya başlayabilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken çift taraflı bandı şişeye yukarıda gördüğünüz şekilde çapraz şekilde yapıştırmak.

Daha sonra ipin uç kısmını içe doğru kıvırarak şişenin alt kısmını kaplayacak boyutta bir yuvarlak yaparak bunu çift taraflı banda bastırarak yapışmasını sağlayın. Şişenin alt tarafını bu şekilde ip ile kapladıktan sonra geri kalan yerlerine de ip sararak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için yukarıda cam şişeye ip sarma resimli anlatım paylaştık.

Bu yöntemi uygularken ipi sıkı bir şekilde sararsanız daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada soda şişesine yün ip sarılmış. Siz isterseniz farklı yapıda ipler de kullanabilirsiniz. Çift taraflı bant ile her türlü ipi cam şişeye kolay bir şekilde sarabilirsiniz. Cam şişeye boya ile desen yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız cam şişeye nasıl desen yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial