Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şişe mantarıyla geyik yapımı evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Şişelerin ağızlarında tıpa olarak kullanılan şişe mantarları ile çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Boşalan şişelerin ağzındaki şişe mantarlarını atmak yerine siz de bunları kullanarak sevimli biblolar ve dekoratif süsler yapabilirsiniz. Elinizde 5 tane şişe mantarı varsa bugün size bahsedeceğimiz şişe mantarıyla geyik yapımı çalışmasını deneyebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı

Evde şişe mantarından geyik yapmak oldukça kolaydır. Evde kıyıda köşede atılmayı bekleyen şişe mantarları varsa bunları minyatür bir geyik yaparak değerlendirebilirsiniz. Elinizde şişe mantarı yoksa hobi malzemeleri satan yerlerden şişe mantarı temin edebilirsiniz. Evde yılbaşı süsü yapmak isterseniz şişe mantarı ile geyik yaparak güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Evde hesaplı malzemeler kullanarak kolay yılbaşı süsü yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, şişe mantarından kardan adam yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 5 tane şişe mantarı
 • Kesme tahtası
 • Bıçak
 • Silikon tabancası
 • Bir çift oynar göz
 • Burun için küçük kırmızı bir ponpon
 • 1 tane kahverengi ya da siyah şönil

Şişe Mantarıyla Geyik Nasıl Yapılır?

Şişe mantarından geyik yapmak için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Şişe mantarlarını bütün halinde ya da bıçak ile keserek kullanabilirsiniz. Kısa sürede minyatür bir geyik yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

 • İlk olarak şişe mantarlarından bir tanesini kesme tahtasına alın ve bunu yan tutarak, bıçak ile üst kısmını verev kesin. Diğer şişe mantarları kesilmeden kullanılacağı için bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
 • Şişe mantarlarından iki tanesini yan taraflarından birbirine yapıştırın.
 • Bunların üzerine bir şişe mantarını yatay olarak yapıştırarak tutturun.
 • Bunun üzerine verev olarak kestiğiniz parçayı yapıştırdıktan sonra kalan son şişe mantarını da yerine yapıştırın.
 • Son olarak şönil ile geyiğin boynuzlarını da yapın. Boynuz, göz ve burnu yerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde evde çok güzel geyik bibloları yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada şişe mantarları boyanmadan kullanılmış fakat siz isterseniz bunları boyadıktan sonra geyik yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, şişe mantarından geyik resimli anlatım paylaşıyoruz. Şişe mantarlarını keserek uygulamayı yapmak isterseniz en alttaki resimde gördüğünüz çalışmayı da yapabilirsiniz.

Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı-1
Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı-1
Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı-2
Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı-2
Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı-3
Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı-3
Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı-4
Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı-4

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial