Şişe Mantarından Yılbaşı Süsü Yapımı

Şişe Mantarından Yılbaşı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şişe mantarından yılbaşı süsü yapımı başlığı altında sizlerle evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz kendin yap çalışmalarından örnekler paylaşıyoruz. Şişe mantarı dekoratif süs yapımında sıkça kullanılan bir malzemedir. Elinizde bir tane bile şişe mantarı olsa bununla dekoratif süs yapmanız mümkün. Evinizin atmosferini yeni yıla uygun bir hale getirmek isterseniz şişe mantarı ile çok güze yılbaşı süsleri yapabilirsiniz. Evde kıyıda köşede atılmayı bekleyen şişe mantarları varsa bunları değerlendirmek için yazımızda paylaşacağımız örnek çalışmalardan faydalanabilirsiniz.

Şişe Mantarından Yılbaşı Süsü Yapımı

Evde şişe mantarı ile yılbaşı süsü yapmak için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Elinizdeki şişe mantarı sayısına göre farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Eğer elinizde çok sayıda şişe mantarı varsa bunları bir misina ipine geçirerek güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Yapacağınız yılbaşı süsünün şık görünmesi için şişe mantarlarının aralarına boncuk takarak aşağıdaki gibi bir çalışma yapabilirsiniz.

Şişe Mantarından Yılbaşı Süsü
Şişe Mantarından Yılbaşı Süsü

Evde şişe mantarından yılbaşı süsü yapmak isterseniz aşağıdaki gibi yılbaşı şapkası şeklinde bir süs yapmayı deneyebilirsiniz. Şişe mantarlarını yapışkan yardımı ile şapka şeklinde yapıştırdıktan sonra bunları kırmızı ve beyaz renge boyayabilirsiniz. Işıltılı tasarımlardan hoşlanıyorsanız biraz da sim kullanabilirsiniz.

Şişe Mantarından Yılbaşı Şapkası
Şişe Mantarından Yılbaşı Şapkası

Yılbaşı süsü deninde ilk akla gelenlerden birisi de çam ağacıdır. Karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılarak çok güzel minyatür çam ağaçları yapılmaktadır. Aynı şekilde şişe mantarı kullanarak da aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir çam ağacı yapmanız mümkün. Elinizde başka uygulamalardan kalan boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar varsa bunları da ağacı süslemek için kullanabilirsiniz.

Şişe Mantarından Çam Ağacı
Şişe Mantarından Çam Ağacı

Evde yılbaşı için çam ağacı süslemesi yapmak istiyorsanız bunun dallarına asmak için küçük süsler yapabilirsiniz. 1 tane şişe mantarı kullanarak aşağıdaki gibi geyik şeklinde güzel bir yılbaşı süsü yapabilirsiniz.

Şişe Mantarından Geyik
Şişe Mantarından Geyik

Şişe mantarı ile nasıl bir yılbaşı süsü yapsam diye düşünüyorsanız aşağıdaki gibi sevimli bir kardan adam yapmayı düşünebilirsiniz. Bunun için 2 tane şişe mantarı, yapıştırıcı ve siyah keçeli kaleme ihtiyaç vardır. Şişe mantarlarından bir tanesinin ucundan yuvarlak bir parça kesin. Bunun için bıçak kullanabilirsiniz. Bütün olan şişe mantarını dik olarak tutun. Bunun üzerine yuvarlak kestiğiniz parçayı yapıştırın. Keçe ya da karton ile uygun boyutta yuvarlak parça yaparak bunu yerine yapıştırın. En Üstede kalan şişe mantarı parçasını yapıştırarak kardan adam yapımını tamamlayabilirsiniz.

Şişe Mantarından Kardan Adam
Şişe Mantarından Kardan Adam

Kar tanesi dekoratif ürün yapımında sıkça kullanılan bir figürdür. Siz de kar tanesi şeklinde yılbaşı süsü yapmak isterseniz bunun için şişe mantarlarını bıçak ile birkaç parçaya bölün. Bu şekilde 13 tane aynı boyutta yuvarlak parça hazırlayın. Daha sonra bunları aşağıda gördüğünüz gibi kar tanesi oluşturacak şekilde birbirine yapıştırarak uygulamayı tamamlayın. Yılbaşı süsünü asmak için ince bir kurdele ya da ipi kar tanesinin üst tarafına yapıştırarak bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Şişe Mantarından Kar Tanesi
Şişe Mantarından Kar Tanesi

Yeni yıl süslemesi noel babasız olmaz diyorsanız şişe mantarı ile minyatür bir noel baba yapabilirsiniz Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 tane şişe mantarı, kırmızı, beyaz ve siyah boya ve biraz da kırmızı renkte kumaş veya keçe. Bu malzemeleri kullanarak evde güzel bir yılbaşı süsü yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, şişe mantarından noel baba yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şişe Mantarından Noel Baba
Şişe Mantarından Noel Baba

Bu yazımızda evde kolay yılbaşı süsü yapımı hakkında bazı örnek çalışmalar paylaştık. Siz de şişe mantarı kullanarak kolay bir şekilde dekoratif süs yapmak isterseniz paylaştığımız görsellerden ilham alabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial