Şişe Mantarından Paspas Yapımı

Şişe Mantarından Paspas Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şişe mantarından paspas yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Şişe mantarı evde dekoratif ürün yapmak isteyenlerin sıkça kullandığı bir malzemedir. Şişe mantarlarını boyayarak, üzerlerine parlak taş ya da boncuk yapıştırarak bunları süsleyebilirsiniz. İsterseniz süsleme yapmadan orijinal halleri ile de kullanabilirsiniz. Kendin yap kategorimizde şişe mantarı kullanılarak yapılan çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamayı deneyerek evinizin dekoruna farklılık katacak güzel bir paspas yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Şişe Mantarından Paspas Yapımı

Evde şişe mantarından paspas yapmak için kaymaz tabanlı bir malzeme gereklidir. Düz bir banyo paspası ile bu çalışmayı rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Evde sade görünümünden sıkıldığınız banyo paspası varsa şişe mantarından paspas yapımında kullanarak yenileyebilirsiniz. Banyo ya da kapı girişinde kullanmak için güzel bir paspasa ihtiyacınız varsa bu çalışma tam size göre. Şık bir paspas yapmak isterseniz şişe mantarlarını boyayarak da kullanmanız mümkün. Evde şişe mantarı yoksa hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Düz bir banyo paspası
  • Paspasın üzerini kaplamaya yetecek sayıda şişe mantarı
  • Silikon tabancası
  • Kesme tahtası
  • Bıçak

Şişe Mantarından Paspas Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise paspas yapımına başlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

  • İlk olarak şişe mantarlarını kesme tahtasına yan olarak koyarak bıçak ile ortalarından kesin.
  • Bu şekilde paspasın üzerini kaplayacak sayıda parça hazırladıktan sonra yapıştırma işlemine geçebilirsiniz.
  • Şişe mantarlarının kestiğiniz taraflarına yapıştırıcı sürerek bunu paspasa hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın.
  • Paspası her yerini şişe mantarı ile kapladıktan sonra dekoratif paspas yapımı tamamdır.

Bu kolay uygulama sayesinde evde kısa sürede çok güzel bir paspas yapabilirsiniz. İsterseniz şişe mantarlarını yuvarlak keserek de farklı bir tasarım yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu güzel çalışmayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, şişe mantarından dekoratif paspas yapımı hakkındaki görsel işinize yarayabilir. Evde bu tür çalışmalar yapmak hoşunuza gidiyorsa daha önce paylaştığımız, eski tişörtten paspas yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şişe Mantarından Paspas Yapımı Resimli Anlatım
Şişe Mantarından Paspas Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın