Şişe Mantarından Noel Baba Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şişe mantarından noel baba yapımı isteyen herksin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Şişe mantarı süngerimsi yapısı nedeni ile kolay kesilip, boyanabildiği için kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Şişe mantarından anahtarlık, takı, kapı süsü ve çeşitli dekoratif süsler yapılmaktadır. İsterseniz bu şişe mantarları ile nihale bile yapabilirsiniz. Biraz hayal gücü biraz da el becerisi ile şişe mantarlarından harika tasarımlar yapabilirsiniz. Evde güzel bir yılbaşı süsü yapmak isterseniz şişe mantarından noel baba yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Şişe Mantarından Noel Baba Yapımı

Evde yılbaşı süsü yapımı için kağıt, karton, keçe ve eva gibi birçok farklı malzeme kullanılabilir. Bu malzemelerin yanı sıra şişe mantarı ile de yılbaşı süsü yapılabilir. Bu yazımızda size anlatacağımız noel baba yapımı için de şişe mantarı kullanılmaktadır. Evde atılmayı bekleyen şişe mantarı varsa bunu noel baba yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Çocuğunuz varsa bu kolay uygulamayı onunla birlikte yaparak evde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Evde şişe mantarı yoksa hobi malzemeleri satan yerlerden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane şişe mantarı
 • Beyaz, siyah ve kırmızı akrilik boya
 • Fırça
 • Kırmızı ve beyaz renkte keçe
 • Kırmızı ve beyaz minik ponpon
 • Yapıştırıcı

Şişe Mantarından Noel Baba Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise şişe mantarı ile noel baba yapımına başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak şişe mantarını boyamakla işe başlamalısınız.
 • Şişe mantarının alt tarafını kırmızı renge boyayın. Bunu yaparken kırmızı renk şişe mantarının yarısını geçmelidir.
 • Üst tarafta kalan boşluğu da beyaz renge boyayın.
 • Siyah boya ile noel babanın gözlerini yaptıktan sonra kırmızı yerin ortasına da kemer olarak bir şerit yaparak diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Bu aşamada kırmızı keçe ile şişe mantarına uygun büyüklükte bir külah dikin. Bunun alt kısmına beyaz bir şerit yapın ve üst kısmına da beyaz bir ponpon tutturun. Yaptığınız bu şapkayı noel babanın başına yapıştırarak tutturun.
 • Son olarak beyaz keçeden bir parça kesin ve bunu parmaklarınızla hafifçe açtırıp incelterek sakal şekli verin. Yapışkan yardımı ile sakalı da yerine sabitleyerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Şişe mantarı ile yaptığınız noel babayı minyatür bir biblo olarak kullanabilir ya da üst tarafına bir ip geçirerek bunu istediğiniz yere asabilirsiniz. Yılbaşı ağacı süslemek için de şişe mantarından noel baba yaparak bunu kullanabilirsiniz. Evde şişe mantarından noel baba yapmak isterseniz aşağıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz. Evde bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız evde yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şişe Mantarından Noel Baba Yapımı-1
Şişe Mantarından Noel Baba Yapımı-1
Şişe Mantarından Noel Baba Yapımı
Şişe Mantarından Noel Baba Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial