Şişe Mantarından Kar Tanesi Süs Yapımı

Şişe Mantarından Kar Tanesi Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şişe mantarından kar tanesi süs yapımı evde keyifli bir hobi ile uğraşmak isteyenler için oldukça idealdir. Günümüzde pek çok kişi boş vakitlerini değerlendirmek için evde kolay dekoratif süsler tasarlamaktadır. Bu sayede sıkılmadan vakit geçirirken aynı zamanda çok güzel dekor ürünleri de yapılmaktadır. Dekorasyon kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekleri sizlerle sıkça paylaşıyoruz. Bugün bahsedeceğimiz şişe mantarından kar tanesi süs yapımı da bu uygulamalar arasında yer almaktadır. Evde biriktirdiğiniz şişe mantarları varsa bunları kar tanesi süs yaparak değerlendirmeyi düşünebilirsiniz.

Şişe Mantarından Kar Tanesi Süs Yapımı

Kar tanesi şeklindeki süsler dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Evde kar tanesi şeklinde dekoratif süs yapmak için en ideal malzemeler fon kartonu, keçe ve evadır. Bu tür malzemeler kullanılarak kolay bir şekilde kar tanesi yapılabilir. Bu malzemelerin dışında kar tanesi süs yapmak için şişe mantarları da kullanılabilir. Şişe mantarı son dönemlerde dekoratif süs yapımında sıkça karşımıza çıkan bir malzemedir. Siz de evde şişe mantarından kar tanesi yapmak isterseniz aşağıda paylaşacağımız örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz.

Şişe Mantarından Kar Tanesi Süs Nasıl Yapılır?

Şişe mantarından kar tanesi yapmak için gerekli olan malzemeler yapacağınız tasarıma göre farklılık gösterebilir. Kar tanesi yapımında kullanılan ana malzeme şişe mantarıdır. Bunun dışında yapıştırıcı, karton ya da kontraplak ve kurdele gibi malzemeler de gerekmektedir. Renkli bir tasarım yapmak isterseniz guaj ya da akrilik boya kullanabilirsiniz. Şişe mantarlarını bütün olarak kullanabileceğiniz gibi isterseniz bunları bıçak ile ortadan ikiye keserek de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

7 tane şişe mantarı kullanarak aşağıdaki gibi şık bir kar tanesi yapabilirsiniz. 1 tane şişe mantarını dik olarak tutup bunun etrafına 6 tane şişe mantarı yapıştırın. Yaptığınız kar tanesinin daha şık görünmesi için simli boya ile renklendirebilirsiniz. Ortaya kar tanesi şeklinde küçük bir süsleme yapıştırıp, şişe mantarından kar tanesinin etrafına kurdele geçirerek fiyonk yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Şişe Mantarından Kar Tanesi Süs Yapımı-1
Şişe Mantarından Kar Tanesi Süs Yapımı-1

Şişe mantarı ile kolay bir şekilde kar tanesi süs yapmak isterseniz ilk olarak şişe mantarlarını dik olarak 3, 4, 5, 4, 3 şeklinde yapıştırın. Bu şekilde kar tanesinin orta kısmını yaptıktan sonra kenarlara 2, 1, 2, 1 şeklinde şişe mantarları yapıştırarak güzel bir kar tanesi yapabilirsiniz.

Şişe Mantarından Kar Tanesi Süs Yapımı-2
Şişe Mantarından Kar Tanesi Süs Yapımı-2

İsterseniz bir karton ya da kontraplağı kar tanesi şeklinde kestikten sonra bunun üzerine şişe mantarları yapıştırarak aşağıdaki gibi bir kar tanesi süs yapabilirsiniz. Yaptığınız bu dekoratif süsün üst tarafına delik açıp buran bir ip geçirerek bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Şişe Mantarından Kar Tanesi Süs Yapımı-3
Şişe Mantarından Kar Tanesi Süs Yapımı-3

Bu yazımızda evde güzel bir dekor ürünü yapmak isteyenler için kar tanesi süs yapımı hakkında bazı örnek çalışmalar paylaştık. Siz de salon ya da oturma odanızın dekorunu güzelleştirmek için bu uygulamalardan istediğinizi deneyebilirsiniz. Farklı bir malzeme kullanarak kar tanesi süs yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız dondurma çubuğundan kar tanesi duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial