Şişe Mantarından Geyik Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Şişe mantarından geyik nasıl yapılır? bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Şişe mantarı ile yapılan minyatür biblolar yılbaşı ağacı süslemesinde ve ev dekorunda sıkça kullanılmaktadır. Elinizde bir tane bile şişe mantarı olsa bununla güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Biraz hayal gücü biraz da el becerisi ile çok güzel tasarımlara imza atabilirsiniz. Evde kıyıda köşede şişe mantarları varsa bunları geyik şeklinde bir dekoratif süs yaparak değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını evde denemek isterseniz gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Şişe Mantarından Geyik Nasıl Yapılır?

Evde şişe mantarından geyik yapmak isterseniz bunun için uygulayacağınız yöntem elinizdeki şişe mantarı sayısına göre değişebilir. Bir tane şişe mantarı varsa bunu yan olarak tutup bıçak ile ucundan ince bir halka kesin. Bu halkayı şişe mantarının ön tarafına yapıştırın ve bunu üzerine siyah keçeli kalem ile bir ağız çizin. Burun olarak da küçük bir aksesuar yapıştırdıktan sonra gözleri de yapın. Geyiğin gözlerini yapmak için siyah keçeli kalem kullanabilir ya da küçük oynar gözlerden yapıştırabilirsiniz. İnce bir kurdele ile yapacağınız fiyongu geyiğin üst tarafına yapıştırarak süsleme yaptıktan sonra ipten bir halka yaparak bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Şişe Mantarından Geyik
Şişe Mantarından Geyik

Gerekli Malzemeler

  • 5 tane şişe mantarı
  • Bıçak kesme tahtası
  • Silikon tabancası
  • Küçük oynar gözler
  • Minik bir ponpon
  • Geyiğin boynuzlarını yapmak için 1 tane siyah veya kahverengi şönil

Şişe Mantarından Geyik Yapımı

Şişe mantarlarını resimlerde gördüğünüz gibi kesip şekillendirerek kolay bir şekilde geyik yapmanız mümkün. Bu çalışma hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, şişe mantarıyla geyik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı
Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı
Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı-1
Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı-1
Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı-2
Şişe Mantarıyla Geyik Yapımı-2

Bu yazımızda merak edenler için evde şişe mantarından geyik yapımı hakkında bilgiler paylaştık. Siz de evde minyatür bir geyik yapmak isterseniz anlattığımız örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz şişe mantarlarını akrilik boya ile dilediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial