Şişe Mantarından Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şişe mantarından anahtarlık yapımı kolay bir kendin yap uygulaması olduğu için dikkatinizi çekebilir. Anahtarlık bayan, erkek herkesin kullandığı bir aksesuardır. Farklı tasarımlardan hoşlananlar evde kendi anahtarlıklarını kendileri yapmaktalar. Değişik malzemeler kullanılarak yapılan birçok anahtarlık modeli mevcuttur. Evde anahtarlık tasarımı yapanlar çoğunlukla keçe, deri ve örgü anahtarlık modellerini tercih ederler. Herkes örgü örmeyi bilmeyebilir. Keçe ya da deri anahtarlık yapımı da ilk kez bu tür bir çalışma deneyecek olanlara biraz zor gelebilir. Biz bugün sizlere çok kolay bir uygulama olan, şişe mantarından anahtarlık yapımından bahsetmek istiyoruz. Özel bir el becerisi gerektirmeyen bu çalışmayı isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Kendinize ya da sevdiklerinize şişe mantarı ile anahtarlık yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri temin ettikten sonra aşağıdaki resimli anlatıma göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane şişe mantarı
  • Sivri uçlu demir kanca
  • Anahtarlık halkası

Listede verdiğimiz malzemeler anahtarlığı yapmak için gereklidir. Eğer renkli bir anahtarlık yapmak isterseniz boya da gereklidir. İsterseniz anahtarlığın alt tarafına takmak için boncuklu bir kanca da kullanabilirsiniz. Süsleme yapmak için kullanacağınız malzemeleri kendi zevkinize göre seçebilirsiniz.

Şişe Mantarından Nasıl Anahtarlık Yapılır?

Şişe mantarından anahtarlık yapmak için eski bir anahtarlıktan çıkaracağınız kanca ve halkayı kullanabilirsiniz. Elinizde eski anahtarlık yoksa gerekli malzemeleri takı malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Hobi malzemeleri satan yerlerde de bu tür malzemeler bulunmaktadır. Gerekli malzemeler hazırsa hemen uygulamayı yapmaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak sivri uçlu kancayı halkaya geçirin.
  • Daha sonra şişe mantarını dik olarak tutun ve kancayı tam ortasına batırarak bastırın.
  • Anahtarlığın altına boncuk takacaksanız şişe mantarının tersini çevirin ve boncuklu kancayı ortasına batırarak geçirin.
  • Tüm bu aşamaların ardından şişe mantarından anahtarlık yapımı tamamdır. Hemen anahtarlarınızı takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer anahtarlığı boyamak ya da süslemek istiyorsanız kancaları şişe mantarına geçirmeden önce gerekli işlemleri yapmalısınız. Sürdüğünüz boya ya da yapışkanlar kuruduktan sonra kancaları geçirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Şık bir anahtarlık yapmak isterseniz şişe mantarını metalik ya da simli boya ile boyayabilirsiniz. Bu pratik uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda, şişe mantarından anahtarlık yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Şişe Mantarından Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Şişe Mantarından Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Şişe Mantarından Anahtarlık Yapımı
Şişe Mantarından Anahtarlık Yapımı

 

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial