Şişe Mantarı Baskısı ile Kaplumbağa Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şişe mantarı baskısı ile kaplumbağa yapımı kolay bir çalışma olduğu için küçük çocuklar keyif alarak yapabilirler. Okul öncesi etkinliklerde çeşitli malzemeler kullanılarak çiçek, kalp ya da hayvan figürlü baskılar yapılmaktadır. Okul öncesi kategorimizde bu tür kolay baskı çalışmalarından örnekler bulabilirsiniz. Bugün paylaşacağımız şişe mantarı baskısı ile kaplumbağa yapımı da bu çalışmalardan birisidir. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte şişe mantarı baskısı yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Şişe Mantarı Bakısı ile Kaplumbağa Yapımı

Baskı ile kaplumbağa yapımı için cam şişlerin tıpaları kullanılabilir. Bu tıpalar şekil bakımından baskı yapımı için oldukça uygundur. Bunların yuvarlak tarafları boyaya batırılarak çiçek, çeşitli hayvan figürleri ya da daha farklı tasarımlar yapılabilir. Baskı ile güzel bir uğur böceği yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, şişe mantarı baskısı ile uğur böceği yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane şişe mantarı
  • Yeşil guaj boya
  • Fırça
  • Beyaz kağıt
  • 1 tane kulak çubuğu

Şişe Mantarı Baskısı ile Kaplumbağa Nasıl Yapılır?

Kağıt üzerine kolay bir şekilde sevimli kaplumbağalar yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak küçük bir kabın içine biraz yeşil boya dökün. Daha sonra şişe mantarının yuvarlak yerini boyaya batırın ve bunu kağıdın üzerine bastırın. Yeşil boyanın daha açık renk olması için bunu biraz sulandırabilirsiniz.
  • Bu şekilde beyaz kağıt üzerine istediğiniz sayıda yeşil yuvarlak yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada yeşil boyanın koyu olması için bunu sulandırmadan kullanmanız gerekiyor. Kulak çubuğunu boyaya batırın ve bununla yeşil yuvarlakların üzerine minik benekler yapın.
  • Son olarak fırça ile boyayarak kaplumbağanın kuyruğunu ve diğer parçalarını yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Farklı renkte boyalar kullanarak kağıt üzerine aynı anda başka hayvan figürleri de yapılabilir. Bu kolay baskı çalışması sayesinde çocuk odasında kullanmak için güzel bir pano yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için aşağıda, şişe mantarı baskısı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Şişe Mantarı Baskısı ile Kaplumbağa Yapımı Resimli Anlatım
Şişe Mantarı Baskısı ile Kaplumbağa Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial