Şişe Kapağından Hayvan Figürü Yapımı

Şişe Kapağından Hayvan Figürü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şişe kapağından hayvan figürü yapımı okul öncesi çocukların yapabileceği en keyifli ve kolay uygulamalardan birisidir. Pet şişeler ile yapılan birçok farklı geri dönüşüm ve hobi uygulaması olduğu gibi bu şişelerin kapağı ile de bazı projeler yapılabilir. Küçük çocuklar için evde boyama yapmak hem eğlenceli hem de onların gelişimine katkıda bulunan bir faaliyettir. Bugün sizlerle paylaşacağımız şişe kapağından hayvan figürü yapımı çalışması onların el becerilerini geliştirmeye yardımcı olurken, renkleri ve hayvan isimlerini de daha iyi öğrenmelerine katkıda bulunabilir. Uygulama kolay olmasının yanı sıra hesaplı malzemeler içermesi yönünden de oldukça avantajlıdır.

Şişe Kapağından Hayvan Figürü Yapmak için Gerekli Malzemeler

  • Pet şişe kapağı
  • Oyuncak göz
  • Renkli eli işi kağıdı
  • Boya
  • Fırça
  • Yapışkan
  • Makas

Bu çalışma için elinizde keçe kumaş varsa onları da kullanabilirsiniz. Şişe kapağından hayvan figürü nasıl yapılır? derseniz bu sorunuzun cevabı elinizdeki malzemelere göre değişebilir. Elinizde boya varsa ilk olarak kapakları boyamakla işe başlayabilirsiniz. Bir süre boyanın kurumasını bekledikten sonra yapacağınız hayvanın baş kısmına oyuncak gözleri takın. Renkli el işi kağıdı ile kanat, gaga, kuyruk, ayak, kulak gibi detayları da yapın. Bunları pet şişe kapağına güzelce yapıştırın. Son olarak sevimli hayvanı bir kartona yapıştırarak çocuğunuzun odasının duvarına asabilirsiniz.

Şişe kapağı yuvarlak olduğu için birçok hayvan rahatlıkla yapılabilir. Farklı boydaki kapakları kullanarak hayvanın başını ve gövdesini yapabilirsiniz. Bundan sonrasını boya, renkli el işi kağıdı ya da keçe ile gerekli parçaları yaparak tamamlayabilirsiniz. Elinizde tek bir kapak bile olsa bundan balık, örümcek, uğur böceği, arı gibi birçok hayvan figürü  yapabilirsiniz.

Çocuğunuzla birlikte yapacağınız keyifli çalışmalarda size ilham vermesi için aşağıda okul öncesi çocuklar için projeler paylaşıyoruz. Siz de tükettiğiniz su ve diğer içeceklerin kapağını atmak yerine çocuğunuzla birlikte böyle sevimli hayvan figürleri yapmayı deneyebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial