Şiş ile Örgüye Nasıl Başlanır?

Şiş ile Örgüye Nasıl Başlanır
Sosyal medyada paylaş

Şiş ile örgüye nasıl başlanır? sorusunun cevabını merak ediyorsanız bu yazımızda paylaşacağımız bilgiler işinize yarayabilir. Şiş örgüsü ile kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel kıyafet ve aksesuarlar yapabilirsiniz. Evde istediğiniz renk ve örnekte kazak, yelek, atkı, bere, eldiven ve patik gibi parçaları yapmak için şiş ile örgü örmeyi bilmek gerekmektedir. Şiş ile örgü örmek oldukça kolaydır. Bunun için ilk olarak şişe ilmek atmayı öğrenmektir. Bunu nasıl yapacağınızı öğrendikten sonra düz ve ters örmeyi de öğrenerek evde çok güzel tasarımlar yapabilirsiniz. Bu yazımızda şiş ile örgüye yeni başlayacak olanların işine yarayacak bilgiler paylaşıyoruz.

Şiş ile Örgüye Nasıl Başlanır?

Şiş ile ister ters, ister düz ister örnekli bir model yapın ilk olarak şişe ilmek atmayı bilmelisiniz. Şiş örgüsünün temeli bu başlangıç aşamasıdır. Doğru tekniği bilip bunu dikkatli bir şekilde uygularsanız hiç zorlanmadan şişe istediğiniz sayıda ilmek atarak örgüye başlayabilirsiniz. Şiş ile örgü örmek için istediğiniz renk ve kalınlıkta bir ip ve bu ipin kalınlığına uygun şiş gerekmektedir. İp ve şiş hazır ise şiş ile örgüye başlama aşamasına geçebilirsiniz. Şiş ile ne öreceğinize göre atacağınız ilmek sayısı değişebilir. Bu konuda risk almamak için ipi biraz fazla olarak alabilirsiniz. İp uzun gelirse bunu sonradan makas ile kesebilirsiniz. Kısa olursa bunu sökerek yeniden başlamanız gerekecektir.

Şiş ile Örgüye Başlama

Şiş ile örgüye başlamak için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

  • İpten uzun bir parça alın ve sol elin işaret parmağına bir kaç kere dolayın.
  • İpi sol elin baş parmağına çapraz olarak getirip bir tur ip dolayın.
  • Doladığınız ipi işaret parmağından gelen ipin üzerinden geçirin.
  • Bunu yaptığınızda baş parmağın ön tarafında küçük bir üçgen oluşacaktır. Oluşan bu küçük üçgenin içinden sağ eldeki şişi aşağıdan yukarı şekilde geçirin.
  • İşaret parmağındaki ipten önden arkaya doğru bir tur şişe dolayın.
  • İpi şiş ile birlikte baş parmaktaki üçgenin içinden geçirin.
  • Baş parmaktaki ipi bırakıp şişi çekerek ilmeği oluşturun.

Anlattığımız adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak şişe istediğiniz sayıda ilmek atarak şiş ile örgüye başlayabilirsiniz. Bu yazımızda şiş ile örgünün temelini oluşturan başlangıç aşamasını sizlerle paylaştık konu hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda şiş ile örgüye başlama resimli anlatım paylaşıyoruz.

Kaynak: www.kadinhanem.com

Şiş ile Örgüye Başlama Resimli Anlatım
Şiş ile Örgüye Başlama Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial