Şiş ile Örgü Saç Bandı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şiş ile örgü saç bandı yapımı evde kolay saç bandı yapmak isteyenlerin dikkatini çekeceğini düşündüğümüz bir çalışma olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Saç bandı her yaştan bayanın sevdiği bir saç aksesuarıdır. Kışın yün ile örülen saç bantları ile şıklığınızı tamamlamak isterseniz evde kendiniz için saç bandı örebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle şiş ile kolay saç bandı örebileceğiniz örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Şiş ile Örgü Saç Bandı Yapımı

Evde örgü saç bandı yapmak için tığ ya da şiş kullanılabilir. Biz bugün sizlerle şiş ile örgü saç bandı yapımını paylaşıyoruz. Saç bandı yapımında düz örgü tekniğini kullanabilirsiniz fakat düz örgü zamanla açılıp bollaşabileceği için tekli ya da çiftli lastik ile örebilirsiniz. İsterseniz sizlerle paylaştığımız örnek çalışmadaki gibi pirinç örgü yaparak da şık bir saç bandı tasarlayabilirsiniz. Öreceğiniz saç bandının ortasına ip ile büzgü yaparak şıklığını arttırabilirsiniz. Saç bandı yapımında istediğiniz kalınlıkta yün ip kullanabilirsiniz.

Örgü Saç Bandı
Örgü Saç Bandı

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte yün ip
  • İplerin kalınlığına uygun şiş

Şiş ile Örgü Saç Bandı Nasıl Yapılır?

İp ve şişler hazır ise pirinç modeli örgü saç bandı yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak şişe yapmak istediğiniz saç bandının kalınlığına uygun sayıda ilmek atın. Bu çalışmada ince bir ip kullanılmış ve 25 ilmek yapılmış.
  • Başlangıç sırasından sonra bir ters, bir düz olarak ilk sırayı yapın.
  • İkinci sırada ilk ilmeği örmeden diğer şişe geçirin. Sonrasında düzün üzerine ters, tersin üzerine de düz örgü yaparak 2. sırayı tamamlayın.
  • Bu şekilde pirinç modeli uygulayarak istediğiniz uzunlukta saç bandı örün.
  • Son sırada tüm ilmekleri keserek örgüyü tamamlayın.
  • Saç bandı yapmak için uzun şerit şeklindeki parçanın iki ucunu birleştirerek iğne ve iplik ile dikebilir ya da tığ ile birleştirme işlemi yapabilirsiniz.
  • Saç bandını bu şekilde yaptıktan sonra ipten uzun bir parça kesin ve bunu saç bandının ortasına sıkı bir şekilde dolayın. İpi düğüm yaptıktan sonra fazlalığı makas ile kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra şiş ile örgü saç bandı yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz ortadaki büzgülü kısma küçük parlak bir taş yapıştırabilir veya düğme dikebilirsiniz. Bu kolay saç bandı modelini her yaştan bayan rahatlıkla kullanabilir. Evde kendinize ya da kızınıza saç bandı örmek isterseniz aşağıda paylaştığımız şiş ile örgü saç bandı yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde kullanmadığınız kazak varsa onunla güzel bir saç bandı tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız eski kazaktan saç bandı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şiş ile Örgü Saç Bandı Yapımı Resimli Anlatım
Şiş ile Örgü Saç Bandı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial