Sırt Dekolteli Tişört Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sırt dekolteli tişört yapımı basit bir tasarıma sahip olan kıyafetlerinizi şık bir görünüme kavuşturmanıza yardımcı olacak çok pratik bir uygulamadır. Daha önceden sizlerle yazlık tişört yenileme konusunda farklı çalışmalar paylaşmıştık. Bugünkü proje de onlara benzer olup, tişörtün sırt kısmına makas ile farklı şekillerde delik açma esasına dayanıyor. Dikiş dikmeden ve hiç zorlanmadan evde kendi özel tişörtünüzü tasarlamak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışı ile ilgili tüm detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tişört
  • Kalem
  • Makas

Tişörte Nasıl Sırt Dekoltesi Yapılır?

Tişörte sırt dekoltesi yapmak için farklı yöntemler kullanmanız mümkün. İlk olarak nasıl bir tasarım yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Sonrasında tişörtün sırt bölgesini yapacağınız tasarıma uygun olarak keserek uygulamayı yapmalısınız. Aşağıda paylaştığımız sırt dekolteli tişört yapımı resimli anlatım bu konuda size fikir verebilir.

  • İlk olarak tişörtü masanın üzerine serin ve bir kalem yardımı ile üzerine istediğiniz şekilde desenler çizin. Sırtın neresine kadar dekolte olmasını istiyorsanız desenleri o kadar aşağı doğru kaydırabilirsiniz.
  • Desenleri çizdikten sonra makas yardımı ile bunları keserek çıkarın. İşte tüm yapmanız gereken bu kadar. Uygulama sonrasında siz de aşağıdaki gibi sırt dekoltesi olan çok şık bir tişörte sahip olabilirsiniz.

Tişörtün arkasına kare, daire ve üçgen gibi kolay çizilebilen geometrik şekiller içeren desenler yapmayı deneyebilirsiniz. Nasıl bir desen yapacağınız sizin el becerinize ve hayal gücünüze bağlı. Böyle şık bir tişörtü yazlık pantolon, etek ve şortlar ile rahatlıkla kombin edebilirsiniz.

Sırt Dekolteli Tişört Yapımı Resimli Anlatım
Sırt Dekolteli Tişört Yapımı Resimli Anlatım

İsterseniz tişörtün arkasını yakadan bele kadar belirli aralıklarla kesebilir ve bunları resimde gördüğünüz gibi birbirine düğümleyerek harika bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Sırt Dekolteli Tişört Yapımı
Sırt Dekolteli Tişört Yapımı

Sırtı açık tişört yapmak isteyenler aşağıdaki gibi kolay bir uygulama yaparak, değişik tasarımı ile dikkat çeken bir tişörte sahip olabilirler. Sırt dekolteli tişört yapmak için yarım kol, kısa kol ve askılı tüm tişörtlerinizi kullanmanız mümkün. Aynı uygulamayı yazlık elbiselerinize de yaparak bunları da sırtı açık tasarımlara dönüştürebilirsiniz.

Sırt Dekolteli Tişört Yapımı-1
Sırt Dekolteli Tişört Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial