Şönil ile Barbie Taç Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde Barbie bebek için şık bir saç aksesuarı yapmak isterseniz şönil ile taç yapmayı deneyebilirsiniz. Normal ya da simli şönil kullanarak yapacağınız taç sayesinde Barbie bebeğin şıklığını tamamlayabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi çocuklar da rahatlıkla uygulayabilirler. Tek malzeme kullanarak saç aksesuarı yapmak isterseniz simli şönil ile Barbie taç yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Simli Şönil ile Barbie Taç Yapımı

Simli şönil ile Barbie taç yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden istediğiniz renkte şönil temin etmek. İnce bir tel üzerine sim kaplı olan bu malzemeyi makas ile kesmek ve elde bükmek oldukça kolaydır. Bu özelliği nedeni ile oyuncak bebeklere taç yapmak için de ideal bir malzemedir. Simli eva ile yapacağınız şık tacı Barbie bebeğin her türlü kıyafeti ile kullanabilirsiniz. İsterseniz taca boncuk ya da küçük parlak taşlarla süsleme de yapabilirsiniz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak istediğiniz renkte ince ya da kalın taç yapabilirsiniz.

Barbie Taç
Barbie Taç

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte simli şönil
  • Makas

Simli Şönil ile Barbie Taç Nasıl Yapılır?

Simli şönil ile taç yapmak için ilk olarak makas yardımı ile uygun uzunlukta bir parça kesmeniz gerekiyor. Kestiğiniz bu parçayı kenarlarından içe doğru bükerek taç şekli verebilirsiniz. Daha kalın bir taç yapmak isterseniz şönilden 2 tane parça keserek bunları birbirine dolayın. Bu yöntem ile kalın bir taç yapabilirsiniz. Daha şık bir tasarım olması için isterseniz iki farklı renkte şönil kullanabilirsiniz. Şönil ile farklı bir taç yapmak isterseniz biraz daha uzun bir parça kesip bunun iki yanına parmaklarınızla kulak şekli verebilirsiniz.

Şönil ile halka yaparak bunu Barbie bebeğin başının üzerine koyarak şık bir saç aksesuarı olarak kullanabilirsiniz. Bu konuda hayal gücünüzü kullanarak çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda Barbie bebek için şönilden taç yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme ile saç aksesuarı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için kolay saç bandı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şönilden Taç Yapımı Resimli Anlatım
Şönilden Taç Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial