Simli Oje Nasıl Kolay Sürülür
Sosyal medyada paylaş

Simli oje nasıl kolay sürülür? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabı olabilecek çok pratik bir yöntemi bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Son yıllarda simli ve metalik ojeler bayanlar arasında oldukça popüler. Günlük yaşamda ya da özel bir davete giderken tırnakların daha güzel görünmesi için simli ojeler kullanılmaktadır. Bu ojeler her ne kadar şık görünse de sürmek o kadar kolay değildir. Diğer ojelerden farklı bir yapısı olan simli ojeleri normal bir şekilde sürdüğünüzde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Aşağıda bahsedeceğimiz pratik yöntemi uygulayarak simli ojeyi tırnaklarınıza kusursuz olarak sürebilirsiniz.

Simli Oje Sürmenin Püf Noktaları

Simli oje diğer ojelere oranla daha koyu bir yapıya sahiptir. Bu tür ojeleri fırça ile sürdüğünüz zaman simler belirli yerlerde toplanır ve geri kalan yerler boş kalır. Böyle bir durumda tüm tırnağa sim sürebilmek için birkaç kat oje uygulamak gerekebilir. Bu ise tırnakların kalın bir tabaka halinde görünmesine neden olur. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için simli oje sürmenin püf noktaları hakkında vereceğimiz tüyolardan faydalanabilirsiniz. Simli ojeyi sürmek gibi çıkarmak da zahmetli bir iştir. Bu konudaki tedbiri baştan almalı ve tırnaklara simli oje sürmeden önce bir kat koruyucu oje uygulamalısınız. Bu şekilde simler tırnağa tam olarak yapışmayacağı için çıkarırken de fazla zorlamayacaktır.

Simli ojeyi düz bir ojenin üzerine sürebileceğiniz gibi sade olarak da kullanabilirsiniz. İsterseniz bu parlak oje ile tırnaklara kolay bir şekilde nail art da yapabilirsiniz. Bizim asıl konumuz simli ojeyi tırnaklara nasıl kolayca süreceğiniz. Bunun için biraz süngere ihtiyacınız var. Süngerden tırnağınıza uygun boyutta bir parçayı makas yardımı ile kesin. Ojeyi tırnak yerine bu süngere sürün. Daha sonra süngeri tırnağınıza bastırarak tampon yapın. Bu pratik yöntem sayesinde tek seferde tırnağın her yerine simli oje sürmeniz mümkün.

İsterseniz tırnağınıza herhangi renkte bir oje sürdükten sonra simli oje sürdüğünüz süngeri sadece tırnaklarınızın uç taraflarına uygulayabilirsiniz. Bu şekilde evde çok güzel tırnak süslemeleri yapma imkanınız olur. Bu yazımızda simli oje sürme yöntemleri arasından en kolay ve etkili olanını sizlerle paylaştık. Siz de bu pratik yöntemi uygulayarak el ve ayak tırnaklarınızı simli oje ile kolayca boyayabilirsiniz. Tırnaklarınızı süslemekten hoşlanıyorsanız, simli ombre yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Simli Oje Nasıl Kolay Sürülür
Simli Oje Nasıl Kolay Sürülür

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial