Simli Eva Kağıdından Kurbağa Yapımı

Simli Eva Kağıdından Kurbağa Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Simli eva kağıdından kurbağa yapımı çocukların severek uygulayacağı bir el işi çalışmasıdır. Eva kağıdı son yıllarda okul öncesi etkinliklerde sıkça kullanılmaktadır. Bu süngerimsi yapıdaki kağıt ile ile çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada simli eva kağıdı kullanılmış. Simli eva kağıdı şık görünümünün yanı sıra arkası yapışkanlı olduğu için el işi çalışmalarında büyük kolaylık sağlamaktadır. Siz de evde çocuğunuzla birlikte eva kağıdından kurbağa yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte simli eva kağıdı
 • Kalem
 • Makas
 • Kağıt bardak
 • Yapıştırıcı
 • Gözleri yapmak için siyah ve beyaz eva kağıdı
 • Karton ( kurbağa şablonu yapmak için )

Simli Eva Kağıdı ile Nasıl Kurbağa Yapılır?

Eva kağıdından kurbağa yapmak için ilk olarak şablonu hazırlamakla işe başlamalısınız. Kartonun üzerine istediğiniz boyutta bir kurbağa çizin ve bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Çizeceğiniz kurbağanın büyük bir başı, düz bir gövdesi, yanlara doğru açılan kol ve bacakları olmalı. Eğer çizim yapamıyorsanız internet üzerinden bulacağınız bir kurbağa resmi ile de şablonu yapmanız mümkün. Şablon hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • Simli eva kağıdını ters çevirin ve bunun üzerine kurbağa şablonunu koyun. Daha sonra kalem ile etrafından geçerek şekli çizin.
 • Makas yardımı ile dikkatli bir şekilde eva kağıdını kesin.
 • Siyah ve beyaz eva kağıdı ile de kurbağanın ağzını ve gözlerini yapın. Bunları yerlerine yapıştırdıktan sonra kurbağanın el ve ayaklarına da eva kağıdı ile küçük yuvarlak parçalar yapın. Bunları da yapıştırarak kurbağa yapımını tamamlayın.
 • Son olarak kağıt bardağı ters çevirin ve bunu kurbağaya yapıştırarak sabitleyin.

Tüm bu aşamalardan sonra simli eva kağıdı ile kurbağa yapımı tamamlanmış oluyor. Kağıt bardağı kurbağanın üzerine ters olarak yapıştırdığınızda bu minyatür bir tabure olabilir. İsterseniz bardağı düz olarak yapıştırarak bunun içine çocuğunuzun sevdiği şekerlemelerden de koyabilirsiniz. Aynı uygulamayı kurbağa dışında başka hayvan figürleri yapmak için de kullanmanız mümkün.

Kurbağa yapımında eva kağıdı yerine fon kartonu da kullanılabilir. Simli eva kağıdı ile yapılan okul öncesi el işi çalışması arıyorsanız aşağıda paylaştığımız örnek görsel bu konuda işinize yarayabilir. Kurbağalara kağıt bardak yapıştırmak yerine bunları bir ipe asarak çocuk odasında süs olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Simli Eva Kağıdından Kurbağa Yapımı
Simli Eva Kağıdından Kurbağa Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial