Simli Eva ile Kolay Resim Çerçevesi Yapımı

Simli Eva ile Kolay Resim Çerçevesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Simli eva ile kolay resim çerçevesi yapımı çocuklar için ideal bir el işi çalışmasıdır. Küçük çocuklar boyama yapmaktan hoşlandıkları gibi kesme ve yapıştırma çalışmaları yapmaktan da keyif almaktadır. El işi kağıdı, keçe, fon kartonu ya da eva gibi malzemelerle yapılan çiçek, kalp ya da yıldız gibi figürler kullanılarak çok güze çalışmalar yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada da malzeme olarak eva kullanılıyor. Simi eva ile kolay resim çerçevesi yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Simli Eva ile Kolay Resim Çerçevesi Yapımı

Evde kolay resim çerçevesi yapmak için çoğunlukla karton, keçe ya da eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür malzemeler resmin boyutuna uygun şekilde kesildikten sonra çerçeve payı bırakılarak içleri kesilerek çok güzel resim çerçeveleri yapılmaktadır. Küçük çocukların bu tür çalışmaları yapmaları biraz zor olabilir. Bu konuda sevimli miniklerin işini kolaylaştırmak için simli eva ile resim çerçevesi yapımı hakkında kolay bir çalışma paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

 • Bir tane istediğiniz renkte düz eva
 • Birkaç farklı renkte simli eva
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Çerçeveye koymak için resim

Simli Eva ile Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Simli eva ile resim çerçevesi yaparken kolaylık olması için isterseniz kalp, yıldız, yaprak ya da kalp şeklinde küçük kalıplar da kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise eva ile resim çerçevesi yapımına geçebilirsiniz.

 • İlk olarak düz evanın kenarını makas ile dalgalı bir şekil vererek kesin.
 • Simli evaların üzerine çiçek, kalp, yıldız ve yaprak gibi küçük figürler çizin ve bunları makas ile keserek çıkarın.
 • Resmi düz evanın tam ortasına yapışkan ile yapıştırarak tutturun.
 • Simli eva ile yaptığınız küçük figürleri de resmin kenarlarına yapıştırarak çerçeve yapımını tamamlayabilirsiniz. Bu aşamada arkası kendinden yapışkanlı simli evalardan kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmanıza gerek kalmayacaktır.
 • Tüm bu aşamalardan sonra simli eva ile kolay resim çerçevesi yapımı tamamlanmış oluyor. Bunun üst tarafına delk açıp buradan ince bir kurdele ya da ip geçirerek çerçeveyi istediğiniz yere asabilirsiniz.

Aynı uygulamayı eva yerine keçe ya da fon kartonu kullanarak da yapmanız mümkün. Çocuğunuzla birlikte evde bu kolay el işi çalışmasını denemek isterseniz bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda, eva ile resim çerçevesi yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Bu tür kolay kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, dondurma çubuğundan resim çerçevesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Simli Eva ile Kolay Resim Çerçevesi Yapımı-1
Simli Eva ile Kolay Resim Çerçevesi Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial