Simli Eva ile Emoji Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle simli eva ile emoji yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Emoji sevimli görünümü nedeni ile kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlerle kolay emoji yapabileceğiniz bir yöntem paylaşacağız. Eva ile yapacağınız emojiyi anahtarlık, sticker, fermuar süsü ya da başka şekillerde değerlendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Simli Eva ile Emoji Yapımı

Eva ile emoji yapımı oldukça kolaydır. Bunun için sarı ve kırmızı renkte düz ya da simli eva kullanabilirsiniz. Kolaylık olması açısından arkası yapışkanlı olan evaları tercih edebilirsiniz. Bu evalar kendinden yapışkanlı olduğu için ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır. Farklı bir tasarım olması için isterseniz emojiyi sarı yerine başka renk eva ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu kolay uygulamayı çocuklarda zorlanmadan yapabilirler.

Emoji Sticker
Emoji Sticker

Gerekli Malzemeler

  • Sarı renkte simli eva
  • Kırmızı ya da pembe renkte simli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Simli Eva ile Emoji Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise emoji yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak sarı evanın üzerine yapmak istediğiniz emojinin boyutuna uygun büyüklükte bir daire çizin. Çizim yaparken kolaylık olması için plastik kapak kullanabilirsiniz.
  • Daha sonra çizdiğiniz daireyi makas ile keserek çıkarın.
  • Bu şekilde emojinin zeminini hazırladıktan sonra kırmızı renkteki evaya 3 tane küçük kalp çizin. Bunlardan birisi diğerlerinden daha küçük olmalı.
  • Parçaları anlattığımız şekilde hazırladıktan sonra kalpleri yerlerine yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile emoji yapımı tamamlanmış oluyor. Emojiyi sticker olarak kullanmak isterseniz arkasına çift taraflı bant yapıştırarak veya yapıştırıcı sürerek istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı eva kullandıysanız bunun arkasındaki kağıdı çıkararak yapıştırabilirsiniz. Emojiyi anahtarlık olarak kullanacaksanız bunun üst tarafına bir delik açarak buraya anahtarlık halkası geçirebilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde istediğiniz emoji figürünü yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda simli eva ile emoji yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay emoji sticker yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kağıttan emoji sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Simli Eva ile Emoji Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Simli Eva ile Emoji Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial