Sosyal medyada paylaş

Simli eva ile 3 yaratıcı çalışma başlığı altında sizlerle eva kullanarak yapabileceğiniz kolay kendin yap çalışmalarından örnekler paylaşıyoruz. Bildiğiniz gibi eva anahtarlık, resim çerçevesi, bardak altlığı ve daha birçok dekoratif ürün yapımında kullanılan bir malzemedir. Eva ile yapacağınız tasarımların şık görünmesini isterseniz bunları simli eva ile yapabilirsiniz. Bu yazımızda simli eva ile anahtarlık yapımı, simli eva ile dekoratif kutu yapımı ve simli evadan resim çerçevesi yapımı hakkında örnek çalışmalar içeren bir video paylaşıyoruz.

Simli Eva ile 3 Yaratıcı Çalışma

Daha önceden evde eva ile tasarım yapmayanlar bu malzeme ile neler yapabileceklerini merak edebilirler. Günümüzde eva hobi çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Keçe ile yapılan çalışmaların çoğunu eva ile de yapmak mümkündür. Kırtasiye ya da hobi marketlerde istediğiniz renkte düz ya da simli eva bulabilirsiniz. Biz simli eva ile neler yapılır? sorusuna cevap olabilecek 3 tane kendin yap çalışmasının videolu anlatımını sizlerle paylaşıyoruz.

Simli Evadan Fotoğraflı Anahtarlık Yapımı

Simli eva ile içine sevdiklerinizin resmini koyabileceğiniz güzel bir anahtarlık yapabilirsiniz. İstediğiniz renkte simli bir eva alarak buna kalıp yardımı ile içine resim sığabilecek boyutta bir çiçek çizin. Aynı şekilde 1 tane daha çiçek yapın ve bunlardan birinin ortasına daire çizerek bu kısmı makas ile kesin. Evadan yaptığınız çiçeklerin ortasına resmi yapıştırdıktan sonra bunun üst tarafına anahtarlık halkası geçirerek fotoğraflı anahtarlık yapımını tamamlayabilirsiniz.

Simli Evadan Fotoğraflı Anahtarlık Yapımı
Simli Evadan Fotoğraflı Anahtarlık Yapımı

Simli Evadan Resim Çerçevesi Yapımı

Simli eva resim çerçevesi yapımı için de ideal bir malzemedir. Bunun için 2 farklı renkte simli eva alın. Bunlardan bir tanesini makas yardımı ile resmin boyutunda kesin. Diğer simli eva ile çerçevenin köşelerine uygun boyutta 2 tane üçgen parça yapın. Bu parçaları çerçevenin köşelerine aşağıdaki resimde gördüğünüz şekilde çapraz olarak yapıştırın. Son olarak çerçevenin içine resmi koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Simli Evadan Resim Çerçevesi Yapımı
Simli Evadan Resim Çerçevesi Yapımı

Simli Eva ile Dekoratif Saklama Kabı Süsleme

Evinizde atılmayı bekleyen cam, plastik ya da metal saklama kapları varsa bunlardan güzel bir dekoratif saklama kabı yapabilirsiniz. Bunun için 2 farklı renkte simli eva temin etmelisiniz. Sonraki aşamada simli evalardan biri ile saklama kabını ve kapağını kaplayın. Diğer simli eva ile de küçük bir kalp, çiçek ya da yıldız yaparak bunu da saklama kabına yapışkan ile tutturabilirsiniz.

Simli Eva ile Dekoratif Saklama Kabı Süsleme
Simli Eva ile Dekoratif Saklama Kabı Süsleme

Bu yazımızda sizlerle simli eva ile yapılan çalışmalar hakkında örnekler paylaştık. Siz de evde güzel bir anahtarlık, resim çerçevesi ya da dekoratif saklama kabı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız video bu konuda size ilham verebilir. Simli eva ile kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir bileklik tasarlamak isterseniz daha önceden paylaştığımız, simli eva ile kolay bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu güzel video için KadınHanem YouTube kanalına teşekkür ederiz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial