Simle Kadeh Süslemesi Yapımı

Simle Kadeh Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Simle kadeh süslemesi yapımı evde sıkılmadan vakit geçirmenize yardımcı olacak çok kolay bir kendin yap uygulaması olarak dikkatinizi çekebilir. Günümüzde sim ile süslenmiş dekoratif ürün kullanımı oldukça yaygındır. Modern ya da klasik salon dekorasyonunda bu tür dekoratif ürünler sıkça kullanılmaktadır. Dışarıdan bu tarz ürünler almak yerine evde kendiniz de simli dekor ürünleri yapabilirsiniz. Kullanmadığınız ya da takımı bozulan cam kadeh veya bardakları simle bezeyerek harika dekoratif ürünler yapmanız mümkün. Kendi yapacağınız şık ürünleri evinizin salon ya da oturma odasında kullanmak çok hoşunuza gidebilir. Bu proje için kullanılan malzemeler çok ucuz olduğu için her bütçeye uygundur. Böyle şık bir kadehi yemek masası süslemesinde, salonunuzdaki vitrinde  ya da orta sehpanın üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu keyifli uygulamayı yapmak isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve çalışmanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Cam kadeh
  • Tutkal
  • İki farklı renkte sim
  • İnce bir fırça ( tutkalı sürmek için )
  • Havlu kağıt

Simleri istediğiniz renkte seçebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Şık bir tasarım oluşturmak isterseniz altın ve gümüş rengi sim kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Simle Nasıl Kadeh Süslenir?

Simle kadeh süslemek için önce kırtasiyeden istediğiniz renkte sim alın. Daha sonra kullanmadığınız cam kadehleri güzelce temizleyin. Uygulamayı yapacağınız masanın üstüne batmaması için havlu kağıt serin. Bu ön hazırlık aşamasının ardından projeyi uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak cam kadehin simleyeceğiniz bölümüne fırça yardımı ile tutkalı sürün.
  • Bunun üzerine simi dökün. İster kadehin her yerine aynı renk, ister farklı renklerde simle süsleme yapmanız mümkün.
  • Simle süsleme yaptıktan sonra en üste tekrar tutkal sürün ve kurumaya bırakın.

Sürdüğünüz tutkal kuruduktan sonra dekoratif kadehi istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz. Aynı uygulamayı cam vazo ya da kaseleri süslemek için de yapabilirsiniz. 6’lı düz cam kadeh alarak bunları evde sim ile süsleyip sevdiklerinize hediye ederek onlara güzel bir jest yapabilirsiniz. Siz de bu pratik çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, simle kadeh süslemesi yapımı resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir.

Simle Kadeh Süslemesi Yapımı
Simle Kadeh Süslemesi Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial